+38 (097) 69-61-777 +38 (066) 20-56-777 +38 (073) 10-12-777 +38 (044) 33-20-930 Пн-Пт 9:30-18:00

Відгуки

Михайло Петренко

Час, який я провів на курсах, минув дуже швидко. Бо приємна обстановка, гарне місто і дружній колектив не давав мені нудьгувати. Я відкрив для себе нових знайомих, друзів та можливості. Хочу сказати окреме спасибі нашому куратору Роману, який підтримував, допомагав нам, але тільки без «левых движений». Ці курси – гарна можливість познайомитись з ритмом міста та навчання. Спасибі Еліні, гарній та розумній дівчині, яка також допомагала нам. Я не жалкую, що поїхав на ці курси, бо набрався досвіду, підтягнув мову та почуваю себе більш впевнений перед початком навчання. Жалкую тільки про одне, що не дізнався про ці курси в минулому році і не поїхав тоді.

Роман Фурсенко

Курси в Польщі – це чудово! За цей 1 місяць я навчився трохи розмовляти польською. Дякую всім за цей місяць, я думаю, що в наступному році я повернуся іще раз. Мої побажання – гарного вам настрою, більше студентів і радості.

UniverPL – very good ☺ !

Нікіта Осипчук

Подорож – це завжди щось захоплююче та цікаве, і моя поїздка до Польщі – не є винятком.

Відразу як я сів в автобус, мене дуже турбувала думка про те, що буде далі чи зорієнтуватися у такому великому місті, як Варшава. Однак, мої хвилювання були марними. Першого ж дня в Польщі, координатор Роман показав нам ознайомчу презентацію, в якій була вся необхідна інформація. Відразу після ознайомлення, Роман показав нам важливі місця, які були поблизу (супермаркети, місце, де можна набрати воду і т.і.). Координатори Роман та Еліна були завжди готові відповісти на будь-які питання.

Курси польської мови відбувались при Варшавському Медичному Університеті. Хочу підкреслити, що аудиторія, в якій проходили заняття була просторою і мала зручні парти. Уроки були дуже цікавими і я краще вивчив польську мову.

Загалом, курси мені дуже сподобались, вони допомогли мені не тільки краще пізнати мову, але й стати самостійнішим та знайти гарних друзів. UniverPL ви найкращі! ☺

P.S. Координатор Еліна, Ви дуже добра та весела! З Вами було цікаво розмовляти. Усмішка Вам личить!

Валентина Теличко

Спасибо команде UniverPL за организацию поездки в Варшаву!

Координатор Роман очень ответственно отнесся к своим обязанностям, познакомил нас с этим замечательным городом, провел интересные экскурсии и сделал наше пребывание тут запоминающимся.

Курсами польского языка в целом довольна. Единственным минусом оказалось большое количество человек в группе. Преподаватель Мачей помог усовершенствовать имеющиеся знания, а так же получить новые.

В общежитии жить удобно и комфортно.

Очень рада, что познакомилась с множеством интересных людей и увлекательно, а главное с пользой провела время.

Денис Заровний

По закінченню курсів можу сказати напевно, що компанія UniverPL – одна з найкращих компаній по відправці студентів в Польщу. Все було на вищому рівні, починаючи від занять і екскурсій, закінчуючи житлом в гуртожитку та розпорядку дня. Наш координатор Роман показав себе як відповідальний та серйозний в своїй справі керівник, але це не завадило спокійно задавати питання з приводу навчання у Варшаві та бути часто веселими. Відповідальною за заняття нашої польської була Еліна, яка також впоралася непогано, але не вистачало трохи більше додаткових занять. В цілому, все було добре, до того ж екскурсії майже кожного дня не давали занудьгувати ані на хвилину. Особисто я збираюсь далі співпрацювати з компанією UniverPL, тому що вважаю, що це – найкращий вибір для абітурієнтів в Польщі ☺

Валерія Сварнік

На цих курсах вже другий раз. Все сподобалось як і в перший раз. Гуртожиток нормальний, робота координаторів також. Координатор Роман допомагав в усіх питаннях, координатор Еліна допомагала з домашнім завданням. Чудовий рівень викладання польської мови на університеті. Все сподобалось, рекомендую.

Артем Олейников

Искренно благодарен вам, команда UniverPL, за сотрудничество и жизненный опыт, который вы мне предоставили. Отдельную благодарность также хочу выразить своему преподавателю польского языка – пану Мачею. Уроки проходили с удовольствием: и смеялись, и переживали, и некоторые польские слова запоминались по-своему. Интересные упражнения, видео и примеры, такое объяснение польского языка учителем. Также хочу выделить нашего координатора Романа, который поможет решить вам любую проблему и всегда даст совет.

Большое спасибо, UniverPL!

Дина Гаман

В данном письме изложу негативные, а потом позитивные отзывы о времени препровождения в Варшаве и организации всего процесса.

Думаю, что начать необходимо с «-»:

1. Это резкое варьирование возрастной категории. Я полагаю, что необходимо разделять взрослых и учеников, так как успеваемость и схватываимость материала различная. Также ученики более ленивы и двигаться вперед, особенно летом, не очень хотят. Я была единственной из взрослых, поэтому, мне пришлось пройти через кривляние студентов перед преподавателем, их лени и отсутствие желание учиться.

Но тут я нашла громадный «+» – меня поселили отдельно от студентов, за что я ОЧЕНЬ признательна.

2. Последний «-» (их не так много у меня) – это постоянная смена графика экскурсий. Для студентов может и все равно, но у меня принцип планирования, поэтому это уже моя привычка планировать свой день, неделю, месяц.

Остальные отзывы только позитивные, хотя СТОП, есть еще один «-» – это длительность поездки Киев-Варшава, которая заняла 24 часа. Это неимоверно долго и утомительно.

Ну теперь «+»:

1. На первом месте это преподаватель Мачей. Это необыкновенно талантливый человек, который знает свою работу и умеет научить. Я сталкивалась со многими преподавателями, но он возглавил их всех. Его методика преподавания восторгает. Он молодец. Некоторые методы я возьму себе для моей работы ☺

2. Это выбранный университет для курсов. Очень красивый университет с современным оборудованием. Я по профессии провизор, поэтому учиться в мед универе было приятно.

3. Месторасположение общежития: рядом есть парк, супермаркеты, тихая местность. В общем, мне понравилось.

4. Само общежитие: здорово, что мы жили в блочной системе. Это очень комфортно и удобно. Комнаты большие (относительно общежития) и с хорошей мебелью. И самое главное, в общежитии очень чисто.

5. Хорошая организованность совместных поездок в университет и обратно.

6. Просмотр фильмов: это отличная идея и это помогает усваиванию языка.

В общем, мне очень понравилась идея создания летней школы польского языка. Я получила хорошие знания, которые буду расширять в дальнейшем.

Спасибо Роме, Элине и Ване за сопровождение и постоянную поддержку!!!

Яна Васильєва

Хочу виразити велику подяку UniverPL. Великим плюсом для мене було навчання у Варшаві. Дякую за дружелюбну атмосферу і за цікаві заняття. Протягом місяця ми побачили багато цікавих місць і вивчили того, що не знали.

Особливо дякую співробітникам компанії UniverPL за їх уважне і доброзичливе ставлення до кожного. Мені дуже сподобалось вивчати польську мову саме тут.

І звісно, окреме ДЯКУЮ Роману за теплу атмосферу, терпіння та індивідуальний підхід до кожного.

Все було на вищому рівні!

Дякую за цей місяць!

Успіхів вам і вашій компанії. З повагою, Яна.

Слюсар Денис

Сьогодні завершилися мої перші мовні курси закордоном. За цей місяць, який я провів у Варшаві я покращив свої знання з польської мови до рівня А2, завів багато нових друзів. Завдяки цим курсам я змінився у кращу сторону. Навчився знаходити з людьми спільну мову, вирішувати самому свої проблеми.

Умови проживання мені також сподобались.

Щодо кураторів, я можу сказати так: Пані Еліна та Пан Роман добрі, веселі люди, які завжди зможуть допомогти, дати пораду та підтримати.

Мені дуже сподобалися ці курси і я приїду обов’язково ще раз.

Дякую UniverPL за таку можливість.

Диана Марчук

Огромное спасибо курсам польского языка UniverPL, за качественное и организованное обучение. Очень благодарна сотрудникам компании за их внимательное и доброжелательное отношение с индивидуальным подходом к каждому обучающемуся, что помогает хорошо воспринимать и усваивать материал.

Дружелюбная атмосфера, небольшое количество студентов в группе. Успевали проходить много нового материала, живой и творческий подход, всегда очень интересно.

Спасибо за сотрудничество и помощь. Все было очень хорошо. Команда UniverPL – ответственная, честная и вообще, персонал очень приятный. На какой-либо вопрос находили ответ, помогали с каждой мелочью.

Большое спасибо хочу сказать координатору Роману – человек, который находит выход из любой ситуации и поможет решить твою неотложную проблему.

Огромное вам спасибо!

Артем Доля

Курси польської мови в Варшаві були для мене дуже корисними. Координатори Роман і Еліна завжди допомагали у вирішенні будь-яких питань. Екскурсії також були дуже цікавими. Цей місяць я буду ще довго пам’ятати.

Варшава мені дуже сподобалася. Ми були на екскурсіях в музеї Коперніка, повстання Варшавського, в Палаці Культури і Науки, в «Королівських стежках». Гуртожиток мені також дуже сподобався. Я зустрів багато нових і цікавих людей. В гуртожитку в нас завжди панувала весела і приємна атмосфера. Я б із радістю провів ще один такий місяць.

Дар’я, м.Київ

148

Доброго дня! Щиро вдячна вам, UniverPL, за співпрацю! Найбільшу подяку хочу висловити своїй вчительці польскої мови – пані Марії. Уроки проходили із задоволенням: і сміялися, і переживали разом за нашу країну, і польскі слова “по особливому” запам’ятовувалися, а від віршів можна було і язика зламати, але воно було того варте. Цікаві відео, приклади і доступне, чітке пояснення вчителя – те, що зламало всі мої стереотипи вчителів і уроків у школі. Вчителями не стають, ними народжуються, і то є свята правда!

Команда UniverPL – відповідальна, чесна і взагалі персонал дуже приємний. До будь-якого питання знаходили відповідь, допомагали з кожною дрібницею. Інформували про кожен крок і дію.

Подарували мені найкращого координатора Романа – другу маму, яка може просто посеред тижня подзвонити і запитати, як справи, як з’їздив туди чи туди, як навчання. Координатор, який знайде вихід з будь-якої ситуації і допоможе вирішити твою невідкладну проблему.

Величезне вам спасибі!

З повагою, Дар’я

Надія, Київська обл.

147

ВНЗ: Colegium Civitas, м.Варшава.

Напрямок: Журналістика.

Ура-ура-ура. Перша сесія на магістратурі в Civitas НАРЕШТІ завершена) із успішною здачею 11 іспитів і успішним провалом 1:-) із середнім балом 4,1. Зі справжніми знаннями(які тяжіють у голові) і колосальною втратою нервів.

Так багато ще не вчилась. І таких неймовірних відчуттів після останнього іспиту давно вже не мала.. Навіть пішла його здати о 7 ранку,першою,щоб скоріше відчути свободу в грудях. Ох,скільки всього.

Хто хоче сюди вступати: магістратура зовсім не «шарова». Особливо,сесія. Тут вже вчитись треба. Дуже. Універ Т.Шевченка, де провчилась 4 роки,- легка прогулянка 🙂

Але воно того варте. І справді дає толк! Тож,якщо праці не боїтесь, вперед!! 🙂

Віолетта, Луганська обл.

145
ВНЗ: Університет Лазарського, м. Варшава.

Напрямок: Економіка (навчання англійською).

Все дуже добре, про Україну і не думаю. Вчитися важко, іноді проблеми з мовою.

Про «UniverPL» можу сказати лише хороші слова, вони мені дуже допомогли з оформленням документів до вузу, за дуже короткий час. Вдячна, також, за рік підтримки, протягом якого можу завжди звернутися за допомогою до координатора в Польщі та будь кого з колективу «UniverPL».

В університеті мені все подобається, вчителі усі кваліфіковані та завжди готові допомогти в навчальному процесі. Моє найулюбленіше місце в університеті – це бібліотека, де я можу знайти все, що треба для навчання. Я не жалкую про свій вибір університету та країни. Польща гарна та чудова країна з великими можливостями у майбутньому. Бажаю успіхів!

Антон, Сумська обл.

144

ВНЗ: Краківська академія ім.А.Ф. Моджевського.

Напрямок: Міжнародні відносини.

Я задоволений навчанням в Польщі. Квартири для оренди дороговаті (плачу 550 злотих/місяць за місце в двохкімнатній новій квартирі , яку ми знімаємо на 3-х). В Польщі мені подобається рівень спортивних залів та тренування. Деякі екзамени здавати не тяжко, але деякі дуже складно. Чудове місто з великою кількістю архітектурних пам’яток та магазинів з брендовим досить дешевим одягом.

Катерина, Вінницька обл.

143
ВНЗ: Краківська академія ім. А.Ф.Моджевського.

Напрямок: Міжнародні відносини.

Доброго дня, мене звати Катерина, мені 18 років, я навчаюся в Краківській Академії ім..А Ф.Моджевського на факультеті Міжнародних відносин, за спеціальністю міжнародний туризм. Мені дуже подобається жити та навчатися в Кракові. Це місто з самого початку зачарувало мене, вдихнуло в мене нове життя. В Академії мені подобається те, що це новий сучасний заклад. В порівнянні з більшістю українських університетів я навіть про приблизно такий не знає. Викладачі до нас тут ставляться дуже добре, майже половина з них добре розуміють російську або англійську мову. В порівнянні навіть з українцями, поляки, як на мою думку, набагато добріші і привітніші до нас, чим на нашій Батьківщині. Про українсько-польський центр освіти «UniverPL» я дізналася із соціальних мереж, і про вибір компанії, яка мені допомогла поступити та надає свою підтримку і на даний час, я не пошкодувала ні разу.

Не потрібно думати, що якщо ви так легко можете поступити без іспитів, то тут Вам теж буде дуже легко. Тут потрібно дійсно вчитися, списувати не дають взагалі,хабарі теж «не прокатять».

«UniverPL» став для нас як справжня сім’я. Колектив до нас дуже добре ставиться і допомагають при будь-яких проблемах: на перших порах; знаходять квартиру або поселяють в гуртожиток; займаються усіма документами та проплатами в університеті при вступі; навіть, у дрібних побутових проблемах.

Не знаю як інші, але я дуже задоволена навчанням, своїм становищем у новому середовищі, ставленням інших до мене.

Якщо ви приймете рішення навчатися в Польщі, я впевнена, що ви не пошкодуєте. Досить Вам пливти за течією, виберіть для себе нові сучасні можливості, станьте успішними, а з нашої сторони ми гарантуємо Вам підтримку під час Вашої адаптації. You’re welcome!

Катерина, Запорізька обл.

142

ВНЗ: Краківська академія ім. А.Ф.Моджевського.

Напрямок: Живопис.

Я навчаюся на напрямку «Малярство». Подобається, хоча й багато пар і не завжди є вільний час. Так як деякі заняття тривають близько 4-5 годин. Підхід вчителів індивідуальний, що є великим плюсом.

Ольга, Житомирська обл.

141

ВНЗ: Університет Лазарського, м. Варшава.

Напрямок: Туризм (навчання англійською).

В Польщі я вже перебуваю 4 місяці. За цей період змогла остаточно адаптуватися до нового оточення. Загалом, все проходить чудово. Задоволена університетом Лазарського, рівнем навчання, місцем проживання і новими друзями. За цей короткий період зустріла безліч нових людей з різних частин світу. На вихідних всі разом весело проводимо час. На даний момент, добре вдається поєднувати навчання з відпочинком.

Дуже задоволена Варшавою. Це справді чудове місто. Вдень тут тихо та спокійно, а нічне життя дуже веселе і різноманітне. Чудовий транспорт, дороги, привітні люди, які завжди готові допомогти.

Навчання в Польщі дає також безліч нових можливостей. Перебуваючи у Шенгенській зоні, можна дешево подорожувати по європейським країнам. Університет Лазарського робить усе можливе аби забезпечити студентів постійним робочим місцем, заробітком та літньою практикою.

За чотири місяці ще жодного разу не пошкодувала про свій вибір. Сподіваюся, що і надалі буде так само. Дякую UniverPL!

Костянтин, Луганська обл.

140

ВНЗ: Університет Лазарського, м.Варшава.

Напрямок: Міжнародні відносини.

«UniverPL» одна из лучших фирм в Украине . В этом я убедился еще год назад , я долго выбирал между этой и другими , и только в UniverPL меня убедили в подлинности фирмы и убедили меня что обучаться в Польше -это реальность. Еще очень понравилось отношение сотрудников фирмы к абитуриентам, мне не приходилось самому задавать всяческие вопросы которые обычно возникают у «зеленого абитуриента» все было на высшем уровне! Продолжайте в таком же духе! Очень бы хотелось, что бы вы организовали летние курсы польского языка на В2-С1.

Олег, Сумська обл.

139

ВНЗ: Краківська академія ім. А.Ф.Моджевського.

Напрямок:
Міжнародні відносини.

Я задоволений навчанням в Польщі, Краків дуже гарне місто, а Краківська академія має сучасні, нові корпуси. Дуже важка сесія. Гарний центр міста.

Антон, Дніпропетровська обл.

138

ВНЗ: Академія фінансів та бізнесу Vistula, м.Варшава.

Напрямок: Інформатика.

У Варшаву я приїхав вперше на інтенсивні курси польської мови. Мої враження були неймовірними. Атмосфера дуже добра і все набагато краще, ніж я сподівався, приїхавши з іншої країни і іншого культурного середовища. Зараз навчаюсь в Академії фінансів і бізнесу Vistula. Обрати цей ВУЗ порадили представники українсько-польського центру освіти “UniverPL”. Гарні люди, приємно з ними співпрацювати, допомагають з питаннями і проблемами різного характеру! Університет мені подобається. Викладачі дуже професійні, завжди готові допомогти та поділитися із студентами своїми знаннями. Для студентів є можливості працювати, практикуватися за кордоном. Люди, яких я зустрічаю на території університету та в місті, налаштовані досить дружньо. Мій вибір залежав, в першу чергу, від перспектив подальшого працевлаштування. Польщу вибрав тому, що це близько до України, легка мова і студентів тут приймають на вигідних умовах.

Анастасія, Хмельницька обл.

137
ВНЗ: Університет Лазарського, м. Варшава.

Напрямок: Економіка (навчання англійською мовою).

На мою думку, варто навчатися в Польщі,оскільки відкривається більше перспектив. Наприклад, в університет до нас приходили працівники та пропонували роботу, що майже не можливо в Україні. Мені подобається те, що є можливість багато подорожувати по країнах Європи, наприклад до Чехії, Німеччині, Австрії чи Іспанії. В університеті викладачі до всіх ставляться однаково і з розумінням. В Польщі почуваю себе вільно, тут немає «понтовщиків», які часто зустрічаються серед студентів в українських університетах.

Взагалі, мені дуже подобається, і я ще ні разу не шкодувала, що живу і навчаюся саме тут.

Олеся, Київcька обл.

136

ВНЗ: університет підприємництва та адміністрації, м.Люблін.

Напрямок: Міжнародні відносини.

В Польщі люди привітні, доброзичливі. В Любліні багато гарних місць, куди можна піти і чудово провести вільний час. У нас новий сучасний гуртожиток, в кімнаті по двоє чоловік, на дві кімнати кухня з усім необхідним та душ. До центру міста та до університету 10 хвилин пішки. Я тут знайшла багато нових друзів, з якими маю чудові відносини.

Навчання в Польщі – це чудовий старт, щоб відкрити для себе нові можливості. Дякую своїм батькам та UniverPL за таку чудову можливість.

Ірина, Одеська обл.

135

ВНЗ: Універстет Лазарського, м. Варшава.

Напрямок: Економіка (подвійний диплом).

В общем, я не пожалела, что поступила именно в Польшу. Здесь, действительно, открывается на много больше возможностей для студентов, чем, например, на нашей родине. Я учусь здесь всего 4 месяца, но уже успела подружится со студентами из различных стран мира, а также с поляками. Многие студенты, которые учатся на 2 и выше курсах, параллельно с учебой работают и получают стаж. Существует, так же, возможность работать летом в Польше и за ее пределами. В общем, очень много возможностей.

Еще один приятный бонус – это проведение свободного времени, обычно оно проходит очень весело, так как, на первом курсе все знакомятся и начинают общение. Плюс, наш университет организовал вечеринки для студентов Лазарского, где можно хорошо провести время и узнать еще больше людей из своего университета.

Учебу с отдыхом пока получается совмещать эффективно. Рада своему выбору!

Олексій, Хмельницька обл.

134
ВНЗ: Краківська Академія ім.А.Ф.Моджевського.

Напрямок: Міжнародні відносини.

 

Мої очікування частково оправдалися. Я задоволений UniverPL дуже, але не задоволений своїм факультетом в університеті, через велику кількість українських студентів. Через це планую перевестися в інший університет або на інший факультет, так як таку можливість дає Болонська система освіти. UniverPL допомагає нам на протязі року, я впевнений у тому, що якщо я звернуся до них, то мені завжди допоможуть. Задоволений, що поступив до Польщі, бачу велику кількість можливостей у цій країні. Хочу себе тут і надалі реалізовувати.

Костянтин, Київська обл.

133

ВНЗ: Краківська академія ім.А.Ф. Моджевського.

Напрямок: Архітектура.

Качество обучения лучше чем в Киеве (закончил Национальную академию изобразительного искусства и архитектуры, Бакалавр) и отношение преподавателей к студентам тоже лучше. Стараются интересней провести лекции. Мне повезло, что у меня не большая группа – 14 человек, и я один иностранец, поэтому я много общаюсь с поляками. Они нормально ко мне относятся и стараются помогать, вместе делаем групповые проекты по архитектуре.

Ольга, Київська обл.

132

ВНЗ: Університет Лазарського , м.Варшава.

Напрямок: Міжнародні відновини.

В 2012 році я поступила до університету КНУ ім. Т. Шевченка на бюджетну форму, але все ж таки чомусь вирішала їхати до Польщі. Мого вчинку ніхто не міг зрозуміти. Але зараз я вважаю, що мій вибір був виправданий.

Я дуже вдячна UniverPL за організовані та проведені курси польської мови з серпня по вересень 2012 року. Ці курси були дуже корисними як з точки зору вивчення польської мови, так і з погляду на ознайомлення з країною, столицею та її мешканцями. Мені сподобалась організація курсів. Все було чітко та зрозуміло. Велике спасибі за те, що Ви нами опікувалися увесь цей час і за вашу підтримку та екскурсії. За цей час ми встигли відвідати різні університети і доволі непогано ознайомилися з Варшавою. Я закінчили інтенсивний місячний курс на рівні B1 і була дуже щаслива. В мене вела курси неймовірна викладачка з якою я і зараз підтримую зв’язок. Нам дуже сподобися умови, в яких ми мешкали.

Я вже навчаюсь тут 4 місяць. Мені загалом подобається університет Лазарського у Варшаві, але як на мене, вчитися тут набагато легше ніж в КНУ ім.. Т. Шевченка. По-перше, навчання починається в жовтні та закінчується в червні. Ти маєш 3,5 місяці канікул – роби, що хочеш, їдь куди хочеш. Навчальний план в тебе вже є починаючи від початку жовтня. Ти знаєш наперед в який день, що в тебе буде, це дає змогу планувати своє життя. В нас є консерваторіуми та лекції. Конверсаторіуми проходять у вигляді презентацій (кожен студент повинен за семестр зробити 1 презентацію), на яких ти слухаєш того хто виступає і задаєш питання. Тобто домашніх завдань у тебе немає . Готуємося тільки до сесії. Викладачі досить цікаві, мені подобається те, що вони на лекціях концентруються на актуальних та сучасних проблемах. Все можуть пояснити, відповідають на твої питання і змушують до дискусії. Ти обдумуєш дану тему, шукаєш дома інформацію і розповідаєш про своє бачення проблеми (це і оцінює викладач). Я вступила в студпарламент і мені подобається його активність. Дуже багато позакласних занять. Можна цікаво проводити час і ознайомчі екскурсії зі студентами з інших країн, що приїхали сюди по програмі Erazmus. Якщо вчитися добре, можна поїхати по Програмі Erazmus Projekt і просто Erazmus. Це чудова можливість побачити Світ, повчитися 1 семестр або ж влаштуватися на практику в іншій країні.

Я вже спланувала з подругами подорож по Польщі (зі студентським квитком та ISIC виходить значно дешевше і можна побачити усю Польщу). У травні їду до Австрії та Угорщини. З нашою студентською візою можна перебувати до 90 днів поза межами Польщі і це чудова можливість побачити Світ.

І Варшава як місто мені дуже подобається. Багато музеїв, цікавих місць, парків. Дякую UniverPL за таку можливість. Велике Вам усім спасибі!!! Я сподіваюсь, що Ви продовжите свою роботу і у Вас буде багато бажаючих їхати на навчання до Польoі саме через Українсько-польський центр освіти «UniverPL», бо Ви справді працюєте, а це дуже важливо і цінно в наш час.

Андрій, Сумська обл.

131

ВНЗ: Академія фінансів та бізнесу Vistula, м.Варшава.

Напрямок: Міжнародні відносини.

Якщо Ви плануєте поступати до польського університету, але ще не зовсім впевнені у своїх силах або мовному рівні, Академія фінансів та бізнесу Vistula – це хороший університет для адаптації на перший час (а потім, за бажанням, можна підшукати щось краще, це моя суб’єктивна точка зору). Послугами фірми «UniverPL», я задоволений на всі 100%. Польща гарна держава для розвитку.

Ольга, Івано-Франківська обл.

130

ВНЗ: Академія фінансів та бізнесу Vistula, м. Варшава.

Напрямок: Туризм та рекреація.

«UniverPL» – молодці!!! Завжди прийдуть на допомогу! Чудові, надійні люди!!! Починаючи з організації літніх курсів польської і до тепер – все організовано на вищому рівні! Велике вам ДЯКУЮ!!! Ви відмінно виконуєте свою роботу!!! Продовжуйте в тому ж дусі!)

Ірина, Хмельницька обл.

129
ВНЗ: Краківська академія ім.А.Ф.Моджевського.

Напрямок: Міжнародний туризм (навчання англійською).

Чесно кажучи, в Польщі мені «тісно», оскільки всюди присутній порядок. В Україні до такого не звикла. Єдине, що дійсно хвилює мене, це те, що всюди є українці, через це відчувається справжній дискомфорт.

Позитивним фактором є те, що завжди є можливість познайомитися з новими людьми. Класно ще й те, що тут ми всі стаємо маленькою сімє’ю, завжди можна розраховувати на чиюсь підтримку та допомогу.

На мою думку, International Tourism – це перспективний факультет і я дійсно рада, що я пов’язала своє життя із цим. Але, як завжди, і в цьому є свої мінуси.

Дуже багато людей обрали саме цей факультет.

Екзамени тут дійсно важкі, тому, якщо їдете сюди, то працюйте з першого ж дня навчання.

Мої побажання: думайте про Ваше майбутнє! Якщо ви готові вчитися і працювати над собою, приїжджайте до нас! Ми приймемо Вас до нашої дружньої сім’ї!

Анастасія, Київська обл.

128

ВНЗ: Університет Лазарського, м. Варшава.

Напрямок: Міжнародний бізнес (подвійний диплом).

Не жалею, что поехала в Польшу, потому что это новый опыт, а это всегда хорошо. Университет нормальный, но учится тяжело, даже если хороший уровень английского. Не всегда нормально оценивают, придираются к маленьким ошибкам, по крайней мене у меня на магистратуре. Можно било меньше сделать пар, а то каждый день ездить в университет «напрягает», я и так уже 4 года «настрадалась» в Украине. Преподаватели не дают точных вопросов на экзамены и контрольные, что осложняет подготовку к ним и следовательно, в итоге, твои результаты. Город Варшава нравится, но есть и получше.

В целом, не смотря на минусы, я не жалею, что здесь, но жить тут я бы не хотела.

Максим, Київська обл.

127

ВНЗ: Академія фінансів і бізнесу Vistula, м.Варшава.

Напрямок: Туризм та рекреація.

Все подобається, як університет, так і Польща взагалі! Є багато можливостей отримати гарну практику.

В загалом все добре, бажаю, щоб «UniverPL» і надалі відносились до своєї роботи з таким професіоналізмом та відповідальністю!

Оксана, Київська обл.

126

ВНЗ: Університет Лазарського, м. Варшава.

Напрямок: Економіка (подвійний диплом).

Взагалі все подобається. Існує багато цікавих місць , де можна весело провести час. У Варшаві найбільше подобається Старе Місто. Якщо говорити про університет, то майже все влаштовує. Польську мову треба вчити раніше, як тільки вирішите їхати сюди на навчання. В університеті мало поляків, з якими можна поспілкуватися, бо в основному студенти з України та Білорусії. Майже всі мої надії виправдалися. В Польщі в Польщі мені жити подобається більше ніж в Україні, тому відгуки лише позитивні.

Ілля, Запорізька обл.

125

ВНЗ: Академія фінансів та бізнесу Vistula, м. Варшава.

Напрямок: Інформатика.

Навчання подобається, багато можливостей для реалізації свого потенціалу. Vistula має багато хороших викладачів, які при потребі обов’язково допоможуть, ставлення до студентів з України чудове. Варшава цікаве місто, є де «сходити провітритися», розвинута в усіх сферах: полюбляєш тишу – багато парків, клуби – будь ласка!

UniverPL оперативно допомагає в будь-яких ситуаціях.

Анастасія, Київська обл.

124

ВНЗ: Університет підприємництва та адміністрації, м. Люблін.

Напрямок:
Міжнародні відносини.

Я проживаю та навчаюся в місті Люблін. В загальному мені все подобається. Люди привітні. Навчання не дуже складне. Маємо багато вільного часу. На магістратуру маю можливість та бажання поїхати до іншого міста, бо після Києва Люблін здається дуже малим та скучним містом.

Я задоволена, що навчаюся в Польщі, бо це можливість вивчити нову мову, культуру та познайомитися з новими людьми.

Дякую українсько-польському центру освіти «UniverPL» за те, що я зараз навчаюся в Польщі.

Олена, Луганська обл.

123

ВНЗ: Університет Менеджменту, м.Варшава.

Напрямок: Управління.

Жизнью в Варшаве я довольна, я хотела жить и учится в столице и я это получила. Все куда то бегут, спешат и это помогает не стоять на месте, а тоже двигаться. Много красивых мест, которые просто радует глаз. Если не любишь сидеть дома, то разнообразие мест развлечений очень радует. Для меня открылось больше возможностей в различных сферах деятельности. Самое главное – пользоваться этими возможностями. Что сначала удивило, так это транспортная развязка в городе. Это настолько удобно, когда ты знаешь, что вот сейчас, ровно через 5 минут приедет твой трамвай, и ты 100% не опоздаешь в нужное место. Или же, ночью, оказавшись в 10 км. от дома, знаешь что в любом случае доедешь на ночном автобусе. Также, радует то, что цени в магазинах меньше чем в Украине, а ассортимент – значительно больше.

Университет Менеджмента не до конца оправдал мои надежды. Знания которые нам дают, вполне нужные и важные, но сама организация могла бы бить и получше. Если у моих друзей из других университетов в день 4-5 пар, то у меня 1-2, то есть очень мало. Иногда складывается впечатление, что я здесь не учусь, а отдыхаю. К сожалению, поляки в моем университете учатся в основном на заочной форме. Но есть и свои преимущества: близость общежития к университету – можно встать за 10 минут до лекции и успеть на нее, в сравнении с другими университетами, где ребята добираются 40-60 минут. Также, плюсом есть то, что у нас есть свой басеин и тренажерный зал на территории университета, возле общежития. Очень близко к центру города (ТЦ, развлечения, кафе): 20 минут на современном трамвае и ты в центре. Так же мне повезло, что один из координаторов от UniverPL уже много лет учится и живет тут же.

Что касается Украинско-польского центра «UniverPL», именно эту фирму я выбрала благодаря профессиональной работе их колл-центра: оперативная работа, четкость и ясные объяснения помогли мне определится с университетом, и без проблем решить все вопроси, касающееся моего поступления.

Іванна, Хмельницька обл.

122

ВНЗ: Краківська академія ім.А.Ф.Моджевського.

Напрямок: Косметологія.

Привіт всім, я навчаюся в Краківській академії ім. Анджея Фрича Моджевського на факультеті косметологія. В Академії сучасні нові корпуси, гарний спортзал, столова та буфети в кожному з корпусів, в академії є велика бібліотека, також є інтернет-кафе та книжковий магазин. Навчаюся чотири дні в неділю, навчання на польській мові, але деякі викладачі розуміють по англійські, а деякі і по російській. В бібліотеці можна знайти всю потрібну інформацію,як обов’язкову, так і додаткову. Також в академії є хімічні та фізичні лабораторії в яких сучасні обладнання для дослідів, та виготовлення косметичних засобів. Єдине що мені не подобається в академії, то те що корпус з лабораторіями знаходиться на іншій вулиці. В викладачів добре ставлення до українців, завжди допомагають в любому запитані, навіть якщо воно не стосується теми навчання.

Чому я обрала місто Краків, саме тому що це одне з найстаріших міст Польщі, з тисячолітньою історією багатою культурною і архітектурною спадщиною. В Кракові багато місць для відпочинку та проведення вільного часу, нічні клуби, караоке бари, аквапарк, театри, тренажерні зали, басейни, багато різноманітних гуртків: танці, верхова їзда та ін.

Поляки дуже привітні люди, прості в спілкуванні та без комплексів, дечим відрізняються від українців, за 4 місяці проживання в Кракові я знайшла багато нових друзів і з інших країн та міст Польщі. В Кракові великі торгові центри в яких є вибір всього необхідного, як за низькими так і високими цінами. Найбільше мені подобається транспорт в Кракові, трамваї, – ти з легкістю та без заторів можеш дістатися до будь-якої точки міста.

Я дуже вдячна українсько-польському центру освіти «UniverPL» за те, що допомогли мені поступити в цей ВУЗ і допомагають в усіх проблемах та запитаннях, і за те що зараз я навчаюся в одній з країн Європи, а саме – Польщі, і за те що з їхньою допомогою я мала можливість поїхати на курси вивчення польської мови до Варшави, де отримати сертифікат за рівнем А2+.

Павло, Хмельницька обл.

121

ВНЗ: Університет суспільно-природничих наук ім.. В.Поля, м.Люблін.

Напрямок: Косметологія.

Навчання влаштовує. Дуже гарне місто, в якому є багато цікавих міст. Університет найкращий!

Альона, Киевская обл.

120

ВУЗ: Краковская Академия им.А.Ф.Моджевского, г.Варшава,

Направление: международные отношения.

Ну что же..для начала, всем доброго дня. Возможно мелкие подробности, Вы сможете узнать при общении тет-а-тет, ну а вот в общем картинка выглядит так…: немало работы, вдоволь самообразования.. Жалею ли я? Время покажет, но пока меня очень привлекает получения диплома, который будет “активен” на территории не только Польши, но и Европы. В любом случае, я довольна тем, что это не Украина, так как это научило меня кое-какой самостоятельности и в том числе, решения «неровностей» без помощи кого либо. С другой стороны, я нашла плечо опоры и могу опереться на него, если будет в том потребность. Есть и минусы – это поток украинцев…И всё это процентное соотношение выигрывает в этом списке потому, что именно в Краковской академии их БОЛЕЕ ЧЕМ ДОСТАТОЧНО! Если брать именно Ваш выбор, то я бы выбирала Ягеллонский университет, который независимо от погоды и времени года,-«в моде».
Ну и немного о самих предметах… Многое ложится на совестные головы самих студентов, так как 60% (как я уже и говорила) обучения – самообразование. Некоторые предметы сдаются в электронном варианте, но это лишь часть зачёта. Сами же сессии в катастрофических количествах и нередко с наличием коварных вопросов… В любом случае, выбор за Вами, а он так или иначе верный.”

Юля, Сумська обл.

119

ВНЗ: Краківська Академія

Напрямок: міжнародний туризм

Так вийшло, що моя перша країна Європи, яку мені вдалось відвідати, була Польша. Метою мого приїзду стало навчання в Краківській Академії ім. А. Ф. Моджевського. Чому саме Краків? Я вважаю, що він є саме тою золотою серединою, яка зможе задовольнити мої потреби. Ти й від дому недалеко, але, все ж таки, і в Європі.

 

Все почалось з заселення в гуртожиток. Звичайно, купа метушні, речей та справ. Але, не зважаючи на це, в перший день ми виділили час, щоб відвідати центр міста. Сказати, що Краків мене вразив – означає нічого не сказати. Ця атмосфера відразу ж нас захопила та поглибила в свої дивовижні красоти. Першим, що нас здивувало, був дорожній транспорт, який відрізнявся від нашого своєю чиcтотою. Але це була лише крапля в величезному океані несподіванок. Краків здавався нам близьким та рідним, так як культури України і Польші дуже схожі. Ми не відчували дискомфорту в спілкуванні з тутешніми жителями, мало того, це приносило нам безмежне задоволення, так як краків`яни заворожили нас своєю щирістю та відвертістю до іноземнців. Також відчувається, що це країна Європи, адже вихованість жителів дуже висока: ніхто не смітить на вулицях, ніхто не порушує правила, ніхто не зневажає інших. Далі, ми поринули в архітектуру цього міста, досліджуючи кожний будинок, кожен камінчик. Гуляючи по старому місті, ти відчуваєш всю історичну насиченість Кракова. Я думаю, ви знаєте, що більшість пам`яток архітектури міста давніх часів збереглась і дотепер. Там ви маєте можливість насолодитись Флоріанськими воротами, Барбаканом, площею Ринок, Маріацьким костьолом, королівським замком на Вавелі та іншими незабутніми визначними місцями. Також, ми встигли cкуштувати польську їжу. Взагалі, нічого особливого, але мені сподобався так званий кебаб, який є дуже поширеним в Польші.

 

Окрім прогулянок по Кракову та смакуванням тутешніх страв, ми повинні вчитись. В академії студентам дають якісні знання, але вчитись протягом року не так важко. Але тут, як грім серед ясного неба, з`являється сесія, що вдосталь полоскотала нам нерви. Але сесія здається і нові пригоди розпочинаються.

 

Ще одною, але далеко не останньою, перевагою навчання в Польші є відкритість воріт до Європи. Ти без труднощів можеш подорожувати по іншим країнам і пізнавати новий для себе світ.

 

На останок, скажу, що раджу всім вступати до Польші, а особливо до Кракова, так як це зовсім інший світ, який здається просто казкою.

Оля, Вінницька обл.

118

ВНЗ: Краківська Академія

Напрямок: менеджмент та управління

Коли тільки я навчалася в 11 класі, я ніколи не могла подумати, що навчатимуся в одному з самих чарівних міст Європи. Так, в мене було багато варіантів, але всі вони були в Україні.

Зараз я навчаюсь в Краковській Академії ім. Анджея Фрича Моджевського.

До Кракова я приїхала 1 вересня. Добре пам’ятаю цей день. Я навіть не могла повірити що я вже тут знаходжусь. Все таке незвичайне для мене було… Номерні знаки з польським прапором, білборди і різні вивіски на польській мові…

До Кракова адаптувалась швидко, буквально 3 днів мені вистачило, щоб запам’ятати що де знаходиться, як і куди їхати. Трішки були проблеми з польською мовою, але чим більше ти спілкуєшся з її носіями, тим краще і легше буде тобі потім навчатися. Але в перші дні коли ми ходили по Кракову і трішки заблудились то запитати в когось щось було просто нереально. Ми не знали як буде те слово, інше, показували на пальцях…ну чесно кажучи, це смішно виглядало. Тому вчіть польську мову, дивіться фільми на польській, якщо є можливість спілкуйтесь з її носіями.

В жовтні вже почалися перші пари. Спочатку було дуже важко слухати та писати польською мовою, але згодом ти вже звикаєш до цього. Викладачі нам теж допомагали… коли бачили що ми не встигаємо щось записувати, повторювали по кілька раз. Намагались нам так пояснити, щоб ми все зрозуміли.

Пари тут бувають по-різному: від ранку до обіду, від обіду до вечора, від ранку до вечора. Пари бажано не пропускати. Все, що говорять на заняттях буде на сесії. До речі про сесію… як я її здавала? Думала, що все буде легко, в того підгляну, в того спишу, з інтернету «скатаю», шпори зроблю… ага «не тут та было») Все, що я вчила я здала, а все те, на що понадіялась списати чи ще щось тому подібне, завалила. Тому коли вже йшла на перездачу, то вчила так, що аж від зубів відскакувало! Дякувати Богу я все перездала і закрила свою перше сесію!( тепер я вже повноцінний студент))) Нікого не хочу залякати, просто якщо ви будете реально вчитись, то можна все дуже легко здати)

Якщо ви думаєте сюди поступати, але не думаєте вчитися то я думаю, що вам тут робити нічого. Вибір за вами!
Моє дозвілля проходить по-різному: кіно, клуби, прогулянки, кав’ярні, шопінг. Краків- одне з найісторичніших та найчудовіших міст Європи. Тут є дуже багато цікавих місць де можна прогулятися та просто гарно провести час, починаючи Вавелем (історичний замок) та закінчуючи Старим Місто (площа Кракова). Також в Кракові знаходиться один з найбільших аквапарків Європи ( який я планую відвідати в найближчий час). Ну загалом час можна провести дуже весело)

І взагалі мені тут дуже подобається навчатись та проживати. Я дуже вдячна своїм рідним, що надали мені таку можливість!

Олександр, Харківська обл.

117

ВНЗ: Польсько-Японський університет

Напрямок: інформатика

Привіт. Мене звати Сашко і я – звичайний хлопчина з Харкова. Такий самий, як більшість молодих людей мого віку: в мене немає айфона, немає інстаграму і спортивок з написом «адідас». Після школи вступив до Харківського Національного Університету Радіоелектроніки, маючи мрію отримати професію, пов’язану з інформаційними технологіями і сподівався, що «от зараз почнеться воно – справжнє щасливе життя».

Але, знаєте, щось воно якось не дуже поспішало те життя. Спочатку – дивні предмети, потім – черги для здачі лабораторних робіт довжиною по три дні. Але, добре, «не я ж один такий, інші так само стоять». Поки знаходишся у всьому цьому балагані, якось не помічаєш всієї абсурдності того, що відбувається навколо. Перший курс, другий курс, наче, вже і перша повноцінна праця з’явилася, але все-одно щось не те.

Так вже склалося, що першою країною ЄС, яку я побачив, була Польща. Ейфорія, все таке дивне і прикольне, але досі пам’ятаю, як побачив обличчя студентів Варшавської Політехніки, що виходили на двір після занять. Усміхнені, задоволені і так жваво про щось говорять…

Мабуть, то був час, коли моє життя змінилося раз і назавжди. І не тому, що побачив, як все круто може бути, а тому, що зрозумів, що такі самі люди займаються тим самим, але отримують від того задоволення. Вирішив спробувати і сам шукати задоволення, але не дуже то вдавалося, якщо чесно. Постійні спроби довести викладачеві, що треба дивитися ширше, ніж порядки, які були ще за часів СРСР, спроби бодай щось змінити – все було марно і закінчувалося нічим. Саме тоді я і вирішив, що якщо цивілізований світ не вдається наблизити до себе, доведеться самому їхати до нього.

Інші країни чомусь не дуже вразили, на відміну від Польщі. Вірніше, так, кожна з них вабила чимось своїм, чимось особливим, але тут було відчуття, наче в дома. Мені навіть часами здається, що нинішня Польща – приклад того, якою Україна може стати, якщо почне нарешті жити чесно і цивілізовано.

Презентація UniverPL з приводу навчання в Польщі, подача документів, інтенсивні курси польської мови, отримання підтвердження про зарахування і ось я вже в Польщі, як повноцінний студент Польско-японьскої Вищої Школи Інформаційних Технологій.

Варшава знову вітає сонцем і теплом. Спочатку так дивно було розуміти, що ти вже більше не турист, тепер ти тут як повноцінний мешканець мегаполісу, зі своїми справами, проблемами і цілями.

Досі пам’ятаю, як вперше сам, без друзів або кураторів поруч, в кафетерії замовляю апельсиновий сік. Я той апельсиновий сік майже терпіти не можу, але pomaranczowy – то було єдине, що прийшло до моєї голови в той момент. Мабуть, ви зараз уявляєте, як я купив той апельсиновий сік і пішов з горя його пити? На моє здивування замість розуміння від продавця я не почув нічого, крім «Sorry, what? I don’t understand Polish. In English, please.» Англійську я знаю добре, але тоді був настільки розчарований, що просто пішов з пустими руками.

Весь перший місяць не переставав дивуватися, наскільки кардинально відрізняється програма навчання на тій самій спеціальності в Польщі і в Україні. За місяць ми змогли легко нагнати весь матеріал, що я вивчив в Україні за 4 роки і сміливо пішли далі. Перші тести – половина групи стабільно не набирає балів навіть на 3, контрольна робота – більше трійки мають тільки четверо, єдина п’ятірка на всю групу – і та в мене. Спочатку було «Як так?!», а згодом прийшло розуміння.

Тут немає трійок тільки за те, що прийшов. Тут немає гарних оцінок тільки тому, що ти в добрих відносинах з викладачем. Хочеш оцінку – доведеться працювати. І не просто працювати, а робити все вчасно і добре. Мушу зазначити, що оцінки – оцінками, але то – ще й добра школа життя: хочеш чогось досягнути – не сиди на місці, а як сидиш, то не жалійся, що весь світ проти тебе.

Не дивлячись на все це, багато розмов з моїми рідними та близькими на початку часто завершувалися чимсь на кшталт «Ох тут трамваї і автобуси!». Так, дійсно, мабуть, найприємніша річ із повсякденного життя – громадський транспорт. Теплі трамваї, швидке метро, комфортні автобуси. Знаєте, я впевнений, що, якби в нас теж були такі, люди набагато добрішими доїжджали б до роботи. Мене і досі дивує, як при наявності пробок з ранку, за 40 хвилин можна доїхати з окраїни до центру, а часами – навіть і швидше. Понеділок – майже ніякої штовханини, з вівторка по четвер – тим більше, а от п’ятниця вечір – то найбільш стресовий час.

В момент, коли в більшості вже починається вікенд, краще триматися того ж напряму руху, що і люди навколо, інакше є велика вірогідність, що до місця призначення до завтра не дістанешся. Тут тобі можуть і по ногах пройтись, не вибачаючись, можуть випадково трохи штовхнути, або взагалі переплутати з людиною, яка йшла поруч ще 5 хвилин тому і почати розповідати про проблеми свого життя. Я одного разу слухав, як тяжко живеться пані, яка працює в банку, аж вона зрозуміла, що дві останні зупинки розмовляє не зі своєю подругою, яку трохи відтіснили люди, що заходили до трамваю, а зі мною, вірніше, то був суцільний монолог, але його закінчення було того варте. Таких здивованих очей я не бачив навіть у дітей, яким кажуть, що Діда Мороза насправді не існує.

Як вже зайшла розмова про вікенд, варто відмітити, що, на відміну від нас, українців, поляки не дуже полюбляють проводити весь свій вільний час в вихідні в людних місцях. Тобто так, в клубах, ресторанах, кафе і пабах їх від того не стає менше, але все ж менше, ніж могло би бути. Неділі – то, мабуть, найбільш спокійні дні для міста. Більшість сидить по домівках, або іде до костьолів і так майже завжди, крім випадків, коли на вихідні припадає свято, якому присвячують маніфестації. Тоді на вулицях збирається стільки людей в одному місці, скільки ви, мабуть, ніколи в житті не бачили. Принаймні, я так точно побачив такий натовп вперше.

До масових зборів тут ставляться серйозно. І, коли я кажу серйозно, це означає, що поліція досить пильно стежить за порядком і забороняє пересування транспорту по вулицях, де відбуваються маніфестації. При чому, ці хлопці знаються на безпеці – перекривають так, аж все місто стає. А, якщо і не все, то центральна його частина – точно. Автобуси не їздять, єдиний спосіб достатися десь – метро або трамвай, і то, вірогідно, вони будуть курсувати зі змінами в розкладі.

В Польщі є, на що подивитися, крім величезних демонстрацій: Старе Місто, парки, музеї, кінотеатри, а головне – в розважальних центрах і осередках культури є спеціальні пропозиції для відвідання в певний час. Як вже набридло сидіти в своєму місті, без перешкод можна поїхати в гості до друзів, які теж навчаються в Польщі, або просто на екскурсію до якогось міста, де ще не доводилося побувати. Залізничники навіть пропонують спеціальні безлімітні білети для подорожі територією Польщі, які діють від вечора п’ятниці до 6 ранку понеділку. Словом, можливостей для того, щоб зробити своє життя більш, ніж різноманітним – нереальна кількість.

Знаєте, тут можна майже вічно розповідати про те, що відбувалося і відбувається в повсякденному житті. За той час, що вчуся тут, ще жодного разу не пожалів, що вирішив покинути все і поїхати до іншої країни, а навіть – навпаки. Якщо сподобалося – приїжджайте і самі відчуйте це на собі, а я піду собі далі вчитися.

Сподіваюся, до зустрічі.

Юлія, Черкаська обл.

116

ВНЗ: Краківська Академія

Напрямок: прикладна інформатика

Я приїхала до Кракова на навчання, але не першого жовтня, як більшість студентів, а ще у вересні. Тоді ми проходили курс вивчення польської мови в Краківській академії, студентами якої мали стати. Навчальний заклад мені дуже сподобався: приємна атмосфера, хороші викладачі, смачна їжа.

Курси польської мови проходили дуже весело: ми пізнавали нові слова, нові пісні, правила, писали розповіді – і все це було в такій невимушеній формі, що по-справжньому хотілося навчатися! Тому написання кінцевого тесту було зовсім не складним (для тих, хто справді вчив).

У вільний від вивчення польської мови час нам влаштовували екскурсії по місту: завдяки ним ми дізналися, де знаходяться історичні й культурні пам’ятки Кракова та їх історію (Вавельський замок, різні костьоли, Сукенніци, Центральний ринок, пам’ятники, Ягелонська бібліотека і т.д.). А ще ми відвідали найбільші торгові центри: М1, TESCO, Bonarka, Galeria Kazimierz, Galeria Krakowska.

Перший місяць, проведений нами в Польщі, був пізнавальний. Ми, студенти, кожних вихідних їздили до центру міста, шукали нові місця для розваг, а розважатися тут є де.

Краків має багато чаруючих місць, одним з них є Вісла. З обох сторін річки знаходяться дивовижні, а головне – чисті, зелені алеї (навіть можна побачити лебедів). Тут часто бігають, їздять на велосипедах та роликах, вигулюють собак і просто прогулюються, милуючись краєвидами. Нажаль, у річці не можна плавати, a був би на цьому місці чудовий пляж.

У Кракові дуже багато красивих мостів, усі вони різної форми. Найкращий із них – міст закоханих. Щоночі він світиться різними кольорами: то синім, то жовтим, то фіолетовим. Також із нього відкривається чарівний краєвид, тому тут завжди прогулюється багато закоханих пар.

А які тут шикарні парки! Можна подивитися на карту Кракова і побачити велику кількість зелених зон – це все парки і сади: Королівські сади, Вишневий сад, Європейське місто дерев, Краківський парк і т. д. Я часто буваю в парках, щоразу в нових. Чисте повітря і краса надихають, заспокоюють і додають сил для виконання домашніх завдань.

Подобається мені в Кракові й те, що тут змістовно й із користю можна провести вільний час. Наприклад, на так званих тандемах, зустрівшись із людьми багатьох національностей, можна поспілкуватися з ними різними мовами (російською, англійською, польською, німецькою та іншими), обговорити різні теми, дізнатися багато нового і покращити своє знання мов.

Польська кухня відрізняється від української (борщу в них, звісно, немає, але є суп із помідорів). Мені подобається їхній жур, флячки, бігос і запіканка. У Краківській академії є їдальня, де дуже смачно готують: там завжди є відвідувачі.

Що стосується рівня здобутих знань у Краківській академії, то все залежить від вибраного факультету і старанності студента. Педагоги, які викладають у Краківській академії, паралельно працюють і в Ягелонському університеті (який займає перше місце в топ-10 «Кращі ВНЗ Польщі»). Це означає, що викладачі досвідчені та розумні. На викладах вони цікавим і мудрим способом подають матеріал, наводячи багато прикладів (щоб хоч один залишився в пам’яті студентів). Нам залишається лише ходити на виклади, слухати і записувати основну інформацію.

Коли настала перша сесія, всі почали хвилюватися, готуватися, робити шпаргалки. У моєї групи, так як і в мене, значних проблем із сесією не було: багато екзаменів і залічень ми здали з першого разу, але безкоштовні поправки теж мали. Наприклад, я мала поправку з математики, але не тому, що її нам погано пояснювали: просто мені було ліньки до неї готуватися. Коли я зрозуміла, що якщо зараз її не здам, то матиму платну поправку. Тому я всього лиш посиділа за конспектами, порозв’язувала схожі завдання – і здала. Головне – не лінуватися під час сесії, адже, маючи конспекти, соромно її не здати.

Я щаслива, що вибрала навчання в Польщі – це перший крок на шляху в моє світле майбутнє.

Студентка Краківської академії, Юлія

Юлія, Київська обл.

115

ВНЗ: Університет Менеджменту, м.Варшава

Напрямок: управління

Привет всем студентам и будущим абитуриентам, которые собираются в будущем учиться, проживать во время учебы, а может и навсегда остаться жить и работать в Польше.

Пишу я вам из замечательного г. Варшава, а точнее со столицы Польши. Учусь я в «Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie», на 1-ом курсе факультета «Управление». В Варшаве я нахожусь уже довольно таки не мало времени и еще ни разу абсолютно не пожалела, что выбрала именно этот город и университет. С самого начала, как только я начала жить в Польше, было немного сложно. Больше всего было сложно в разговорном плане, чтобы что-то у кого-то спросить или найти то или иное место. Если хоть немного знаешь польский, то понять что тебе говорят поляки это не сложно, а вот что бы самой спросить или правильно сформулировать вопрос – это было поначалу очень даже и сложно, что приходилось даже и объяснять на жестах.

В Польше, цены немного ниже, чем в Украине, но и гораздо больший ассортимент какой либо продукции. Когда только приехала в Варшаву и пришла в ТЦ, то глаза просто разбегались в разные стороны, все было настолько интересно и все так привлекало, что хотелось купить ВСЁ и сразу.

В Варшаве безумно красивая старая часть города, «Stare miasto», а так же дворцовый-садовый парк в Лазенках – это самая красивая пространственная композиция Варшавы и одна из красивейших в Европе, восхищающая как зеленью, так и архитектурой. Как только кто-то приезжает в Варшаву, сразу же посещает эти безумно красивые места и делают очень много различных фотографий. Так что советую.

Вернусь к учебе. Университет Менеджмента в г.Варшава (WSM), в котором я учусь, очень порадовал меня. И тем как он выглядит, и так как нас обучают. Больше всего повезло, что я живу в общежитии, а общежитие и университет находятся на 1-ой территории. На пары можно просыпаться не за 1 час или 2, а можно просыпаться и за полчаса до пары, и за 10 минут, так как придется спуститься вниз с общежития, и ты моментально попадаешь в самый обыкновенный университет с большим количеством студентов как украинцев, так и поляков. На территории университета есть свой спортзал, бассейн, а это ОГРОМНЫЙ +, библиотека, столовая, так же в университете есть кафе, в котором хорошие цены, и на не большую сумму можно очень хорошо покушать. В университете, хорошие работники разного рода деятельности, хорошие преподаватели, которые ставятся с пониманием к студентам. Они понимают, что мы еще в совершенстве не знаем польский так, как знают его поляки, то они иногда могут даже нам объяснить на украинском или на русском языках. Могут где-то и как-то помочь, или даже немного повысить оценку. А если и нужно, то тебе лично объяснят то, чего ты не смог понять на паре. В общем, пока я очень довольна тем, что я решила учиться в Польше.

Отдельная ОГРОМНЕЙШАЯ благодарность фирме и коллективу «UniverPL», нашему куратору в Варшаве. Я безумно рада, что именно через эту фирму я смогла сделать выбор и поступить в понравившийся университет. Они мне помогли, как и с изучением польского языка, так и с выбором университета. Они выполняют свою работу на 101% из 100%. Очень хороший и надежный коллектив, который в любое время суток готовый прийти на помощь и помочь решить нам любые проблемы, которые у нас возникают. Выбрав эту фирму, я еще ни разу об этом не пожалела. «UniverPL» в Польше для нас, как вторая семья, ведь только на них мы на самом деле можем положиться и знать, что есть те, которые всегда рядом не смотря ни на что. Спасибо БОЛЬШОЕ «UniverPL», за то, что вы у нас есть. Мы все вас ОЧЕНЬ любим♥

Тетяна, Сумська обл.

114

ВНЗ: Краківська Академія

Напрямок: соціологія

Кожного дня ми прокидаємося з надією і вірою у майбутнє, плануємо своє життя, здійснюємо мрії. Але бувають і незвичайні несподіванки, які змінюють весь хід твоїх думок і планів. Такою несподіванкою для мене став шанс навчатися в Польщі. А було це так…

Коли ти стаєш абітурієнтом і розумієш, що повинен знайти ту стежку у своє майбутнє, просто починає боліти голова. Перед тобою відкриваються багато можливостей і перспектив. Одного прекрасного дня батьки запропонували мені поїхати до Польщі, спочатку я подумала, що це жарт, а потім зрозуміла, що якщо є шанс, чому б не змінити на краще своє життя. Навчання в Польщі стало моєю мрією і я дуже хотіла її досягти. На допомогу мені прийшла компанія UniverPL, яка втілила в мені надію, що я зможу, якщо тільки дуже захочу. От і почався мій новий етап життя, пізнання нової культури, мови, кухні…

1 вересня 2013 року я вперше побачила Краків – це місто в якому я буду навчатися; ви напевно спитаєте чому у вересні, навчання ж в Польщі починається з жовтня? Так, ви праві… У вересні компанія UniverPL організувала для нас курси польської мови у тій самій Академії, в якій ми будемо навчатися понад 3 роки. На курси з нами приїхав і Віктор Бурячок, який провів нам екскурсію по місту, навчив користуватися білетами в трамваях, розповів правила проживання в Польщі, показав Краківську Академію (в якій я зараз навчаюся) і перевіряв домашнє завдання, яке нам задавали на курсах. Ми стали як одна сім’я, разом прокидалися і йшли до Академії, разом їли і блукали по ще не знайомому Кракову.

Так і пришов час навчання вже в такій рідній Краківській Академії. Перше знайомство з групою, перші пари, перші проекти. Я знайшла багато нових друзів поляків, які завжди допомагають нам у виконанні різних робіт. Навчаюся я на факультеті журналістики і мені буде цікаво. Ми робимо перші газети, репортажі, працюємо з камерою. Вчителі завжди відкриті і хочуть як найбільше зацікавити нас у їхньому матеріалі.

І от наступає той день коли ти розумуєш, що ти провчився семестр і тобі треба здавати сесію. Таке нове і в той же час страшне слово «сесія». Але, це на перший погляд так складно, сесія пролетіла як один день. Ніяких затруднень і сліз, тільки трішечки терпіння і часу проведеного над книжками.

Зараз почався II семестр і ми вже звикли до Кракова, до лекцій в Академії і до самостійності. Мені здається, що ми вже не ті діти, що були до Польщі, ми подорослішали, набралися терпіння і поваги до інших.

Я вдячна долі за те, що я знаю польську культуру, кухню, мову… Я вдячна батькам, які підтримали мене в цьому виборі. Вдячна UniverPL за допомогу у вивченні мови, зібранні документів, обрання Вузу. Зараз я із впевненістю можу сказати, що я обрала правильний шлях у своєму житті!

Валерія, Дніпропетровська обл.

112

ВНЗ: Collegium Civitas, м.Варшава

Напрямок: міжнародні відносини

Все мы рано или поздно предстаем перед выбором и задаемся вопросом: «какой же наша жизнь будет дальше?» и как бы там ни было, не в зависимости от возраста или же каких-либо других вещей, это будет наш выбор и пускай не всегда он будет полноценно нашим, но если и частичным, все равно же нашим. Почему собственно я заговорила о выборе, так это, потому что каждый из нас сталкивался с ним в определенный момент своей жизни. Если уж конкретизировать, то мы – студенты, учащиеся в Польше , прибегли к тому самому выбору, и мы смело можем воспринимать это, как наш первый, самостоятельный шаг во взрослую жизнь.

Для каждого из нас, конечно же, было нелегко так кардинально изменить свою жизнь за считанные месяцы, подготовить себя к абсолютно новому этапу, этапу взросления и становления себя уже как независимой личности, так и самостоятельного человека, отвечающего за свои слова и поступки. Пусть многие не согласятся со мной в вышесказанном, но, по-моему, это очевидно, что какими бы мы не считали себя самостоятельными или же взрослыми, до момента пересечения нами границы, все это теряет свою значимость с первым вдохом другой страны- вдохом свободы.

Каждый из нас помнит свой первый день в Польше, свои ощущения от абсолютно новой и непривычной среды. Думаю, я окажусь права, если скажу, что для каждого этот день непременно был радостным, что мы были полны счастья и в тоже время окутаны тоскою. Наверное, как все мы, я тоже вряд ли забуду свои первые дни тут, а именно самый первый. Не смотря на долгую и слегка выматывающую дорогу, он, пожалуй, навсегда останется для меня незабываемым.

Насколько прекрасна эта страна, я поняла уже с первыми маленькими городками, которые периодически встречались на пути в Варшаву. Невозможно описать словами, насколько сильно я была поражена величием этого города: эти прекрасные и ухоженные улочки, милые и приветливые люди, роскошная архитектура и не менее роскошные живописные пейзажи. Не подумайте, что я идеализирую, но на самом деле, достаточно сложно остаться равнодушным, наблюдая эту замечательную образность.

Варшава-город контрастов, я бы даже назвала его универсальным, поскольку здесь на каждого найдется так называемый “свой уголок”. Это место, чудесно во всех своих проявлениях и настолько же оно разнообразно, что не так уж и важно, романтик вы или нет, предпочитаете спокойную жизнь или же не можете усидеть на месте, любитель вы старейшей архитектуры или же современного искусства, будь вы хоть одним представителем из вышеперечисленного, вам определенно будет, чем заняться. Здесь воедино сливаются шум и спокойствие, роскошь и простота. Думаю, каждому хоть один разок, но стоит побывать здесь.

Если уж говорить о Польше, как о стране для получения образования, то могу посоветовать ее без капли сомнений. Если уж сравнивать высшее образование в Польше и в Украине, думаю мало, кто будет колебаться, выбирая между ними. Смело могу сказать, что образование тут на достаточно высоком уровне, в польских вузах вас встретят с распростертыми объятиями и с огромным желанием дать вам лишь самое лучшее образование. Расскажу на примере своего университета. У нас очень квалифицированный и разносторонний педагогический состав, который включает в себя преподавателей с разных стран, что опять же не мало важно, так как способствует нашему непосредственно культурному развитию. Сам процесс вызывает исключительно приятные эмоции, преподаватели делают все возможное, чтобы сделать преподаваемый материал более интересным и более простым для восприятия, также, если у вас ненароком возникли какие-либо проблемы, не сомневайтесь, в университете всегда найдут для вас время, чтобы выслушать и, конечно же, помочь. Можно очень долго описывать всю прелесть обучения здесь и мне кажется, что каждый студент, согласится со мной в том, что однажды совершив выбор именно в сторону Польши, он не ошибся. И как бы временами не было бы сложно или же тоскливо, это все оправдывается происходящим, лично я уже не представляю свою жизнь без этой страны, так как за этот можно сказать маленький срок, случилось много чего интересного и непосредственно многому научило, все мы стали более самостоятельными, более взрослыми и конечно же поумнели и не только в плане учебы.

Катерина, Сумська обл.

111

ВНЗ: Краківська Академія

Напрямок: Міжнародний бізнес

В життя кожної людини приходить той момент коли потрібно перейти на новий етап,коли потрібно будувати своє майбутнє. Цей важливий момент зустрів мене рік тому. Я здавала екзамени, в моїй голові вирували різні ідеї та рішення, різні припущення куди ж вступати?Ким я бачу себе у майбутньому?Про Польщу я навіть не мріяла та не думала. Проте згодом мої знайомі порадили хоча б розглянути цей варіант. Я віднеслась скептично з цього приводу,були побоювання,що в мене не вийде, що не хочу їхати далеко від батьків. Під час моїх роздумів та пошуку правильного рішення мої батьки сказали мені: «Відкинь всі думки та вагання і просто запитай себе чого ти хочеш».

І ось сьогодні я вже студентка Краківської академії ім. А. Ф. Моджевського. Краків мій другий дім. Це місто не змогло б нікого залишити байдужим, його дух просякнутий такою величністю та красою, яка ніби заполоняє тебе. Мені зустрічалися люди, які так само зачаровані його неймовірною простотою та легкістю. Це місто має магічну силу надихати його мешканців та туристів, надихати та сповнювати людські серця емоціями.

Краківська академія ім. А. Ф. Моджевського розташована біля річки Вісла. Ця річка не схожа ні на одну з тих, що я бачила в Україні. На узбережжі панує просто неймовірна атмосфера та енергетика. Прогулюючись вздовж району Казімеж ти матимеш нагоду зустріти активну молодь, яка катається на велосипедах та на роликах, якщо подивитися на інший бік річки, там прогулюються сім’ї з собаками. Поверніться на право, там мешканці зручно вмостилися собі на траві та насолоджуються ласкавим сонцем. Он та дівчина, мабуть, читає дуже цікаву книжку, а поруч компанія грає в Twister. Молодь в цьому місті просто наштовхує на те, що слід радіти кожному дню та ловити ці хвилини радості.

Якщо слідувати звичному маршруту всіх туристів, які приїжджають до Кракова, то першою вашою зупинкою буде Старе місто. Ця частина має відчутну різницю в порівнянні з сучасними добудовами і торговими центрами. Коли я ввійшла в історичну частину міста, то переді мною відкрилася вся краса Королівскої дороги. Вона починається від площі Матейки і проходить через Ринкову площу і тягнеться аж до Королівського замку(Вавеля). До речі, коли будете проходити через Старе місто зверніть увагу на будиночки з лівого боку та з правого, а особливо на кількість вікон в кожному з них. Багато століть тому саме кількість вікон в будинку визначала заможність мешканців Кракова. Чотири вікна це була норма, будуючи більше люди показували своє краще фінансове становище. Проте, кожному хотілося мати більшу площу і поляки намагалися будувати будинки так, щоб більшість вікон виходили на внутрішній двір. Ось така цікава особливість польських мешканців родилася ще задовго до нашої появи. Ледь не забула, на кожному розі Кракова ви зможете побачити невеличкі лавки з випічкою, обов’язково спробуйте. Я ніколи не можу втриматися та пройти повз(як цінитель випічки раджу спробувати з сиром).

Тож повернімося до нашої прогулянки вздовж історичної та найпрекраснішої частини міста. Відвідавши Вавель не забудьте забігти хоча б на хвилину до оглядової площі, з якої видно річку, а найголовніше видно відомий символ Кракова – Вавельського Дракона або Дракона, який дихає полум’ям. До того ж насправді так воно і є. Кожну хвилину від пам’ятника відходить справжній вогонь. Легенда говорить, що прадавньому Кракову колись загрожував дракон, який їв мешканців міста. Щоб позбутися лютого звіра народ пішов на хитрість та приніс в жертву корову, шкіра якої була набита сіркою. Дракон, з’ївши її, задихнувся та помер. Тож символ міста говорить про силу та незламність народу, про їх кмітливість та розум.

Ще одна річ, яка мене дуже сильно вразила це молодь Кракова. Немає більшого задоволення ніж спостерігати за ними. Вони активні, сучасні та неординарні. Нещодавно я зайшла до книжкового магазину. Він був просто величезний, вздовж приміщення тягнулися полиці з книжками, яким немає ні кінця ні краю. А цей неймовірний запах свіжого надрукованого глянцевого паперу. Атмосфера запаморочлива. Але що мене найбільше вразило, так це хлопці які сиділи на підлозі та так проникливо читали книжки. Отож бо в цьому місті вирує просто неймовірна атмосфера, від якої на серці спокійно.

Щодо мене, то я мешкаю в квартирі неподалік від озера. Дуже часто проходжу повз та просто дивуюся, як така кількість лебедів та качок живуть так поруч до людей і почувають себе зручно. Вчора я поверталася з магазину та зупинилася біля озера, бо завжди кудись біжу, поспішаю. Почала птахам кидати хліб,а вони підходили все ближче. Такі сміливі, вони їли з моєї руки. А коли я припинила їх годувати, то вони, не соромлячись, почали зазирати до моєї сумки. Такі вільні та розбещені. Проте вони створювали якусь позитивну енергетику, а найголовніше птахи так легко йшли на контакт.

Як висновок, можу з впевненістю сказати, що Краків – це місто для людей будь-якого характеру та віку. Зовсім неважливо звідки ти і в яких країнах бував, Краків зовсім інший,він особливий. Тому якщо ти абітурієнт і розглядаєш вступ до Польщі як один з можливих варіантів, то відкинь всі свої вагання та побоювання і просто спробуй.

Максим, Сумська обл.

110

ВНЗ: Університет Лазарського, м.Варшава

Напрямок: міжнародна бізнес-економіка

Я студент першого року магістратури Лазарського університету в Варшаві. Спеціальність – міжнародна бізнес-економіка (подвійний диплом з університетом Ковентрі). Уже пройшло 5 років із того моменту, коли я в 2009 році вперше відвідав цю чудову країну. Тоді я поїхав до містечка Чемпін, яке знаходиться в півгодини їзди від міста Познань, на сільськогосподарську практику. І, незважаючи на те, що в основному я працював, я отримав масу незабутніх вражень від Польщі. Але, наразі, я тут живу вже більше півроку, як я живу та навчаюсь у Варшаві, тому хочу розповісти про свої враження від перебування в Польщі.

Польща належить до числа тих європейських країн, які вражають з першого погляду і хочеться залитись жити тут назавжди. Старовинні міста з багатовіковою історією дуже гармонійно переплітаються з сучасними засадами і ритмом життя. У країні хороша екологія, багато зелені, озер, річок … Досить непогана мережа автодоріг, грамотно вписана в природні ландшафти.

Поляки будь-якого віку, а особливо молодь, намагаються виглядати “по-європейськи”. Це сильно проявляється в одязі. Він стильний, якісний і легкий, переважно світлих тонів, багато хто вдягається в яскраві позитивні кольори.

За винятком бездомних, яких вистачає в будь-якій країні, я майже не бачив когось неохайно або безглуздо одягненого. У нас же з точністю навпаки – люди носять одяг чорного кольору, що не підштовхує до позитиву. Також у Польщі рідко зустрінеш людей у спортивному одязі в шапках на потилиці з явним невдоволенням на обличчі. Мало і людей неєвропейської зовнішності , за винятком груп туристів з азіатських країн світу.

Польські дороги вражають своєю якістю і новизною. Вони поділяються на безкоштовні та платні. Автомобілісти завжди ввічливі і постійно пропускають навіть у тих місцях, де мають повне право не пропускати. А світлофори і пішохідні переходи для поляків явно святе. До речі, багато переходи обладнано звуковими сигналами для сліпих. Якщо інфраструктура Польщі і далі буде так бурхливо розвиватися, скоро вона здатна буде конкурувати з більш популярними напрямками туризму.

Поляки дуже товариські і культурні люди. У будь-якому магазині чи кафе з Вами обов’язково ввічливо привітаються з щирою посмішкою на обличчі, запропонують допомогу у виборі. Можуть навіть просто підійти на вулиці до незнайомої людини і сказати, що ви чудово виглядаєте. У багатьох містах України, на превеликий жаль, подібне сприймається ще дивно, багато хто вважає таких людей явно божевільними. Фотографуючи якісь цікаві моменти на вулицях Варшави, міста де я зараз навчаюсь, я був приємно здивований, що перехожі терпляче чекали, поки я зроблю кадр або запитували дозвіл пройти. Багато раз траплялось, коли поляки злегка зачепивши мене плечем у магазині говорили мені сотню раз вибачень . Хоча й у нас теж зустрічаються ввічливі люди , але для поляків це норма, а нам таке ще й не снилося.

Варто також відзначити, що місцеві жителі дуже тепло і привітно ставляться до українського народу, особливо відчутно на фоні чергових політичних новин про взаємини двох країн, то стає дуже приємно, що Польща так ставиться до своїх сусідів. Виникає відчуття, що політики намагаються зробити щось особливе для підтримки.

Хочу сказати пару слів про польську мову. Українська мова як і словацька або чеська дуже близькі до польської через особливості вимови і лексики. Тому польська мова гарна і зрозуміла з контексту інтуїтивно. Багато слів мають із українською мовою історично спільні корені і сенс, і легко розуміються, а розмовна польська мова з основним набором слів і виразів вивчається досить швидко. Багато поляків за аналогією розуміють українську мову, тому відчути якісь серйозні труднощі взаєморозуміння без мовної бази вкрай проблематично.

Варшава – дуже гарне місто для туристів, красиве і затишне, навіть у непогоду. Увечері сяють вогні і стає дуже святково. Місто велике, ночами по вулицях шумно, гуляють студенти, які приїхали по обміну. Тому можна почути звідусіль англійську мову. До речі, більшість працівників сервісу непогано знають і розмовляють англійською. У Варшаві я досить часто спілкувався, як тільки-но приїхав на навчання, з людьми на цій мові (від працівників у банку до касирів у магазині чи в кафе).

Одного разу мені вдалось побачити концерт класичної музики прямо на вулиці. Цілий оркестр під керівництвом диригента грав спочатку класичну музику перед глядачами, які сиділи на розставлених стільчиках, дехто, навіть, сидів просто на асфальті, а потім оперні співаки виконували різні арії. І все якщо я правильно зрозумів було присвячено Шопену. Організовуються ночі безкоштовного відвідування музеїв, тому скрізь з вечора можна спостерігати величезні черги.

Рекомендую відвідати парк Королівські Лажєнкі. Він великий, доглянутий. Павичі вештаються, білки перебігають дорогу, качки сновигають, дітей багато.

Щодо архітектури, то Варшава була повністю зруйнована після другої світової війни. Але завдяки дбайливому відновленню і реставрації, Варшава зберегла свій історичний вигляд красивого міста. Сильне враження справляють військові фотографії Варшави в історичному музеї. Руїни і те, що можна побачити зараз – це вселяє величезну повагу відновлення! Тож незвичайна красива ілюмінація Старого міста вражає. Місцеві жителі приходять сюди здебільшого з дітьми, щоб провести вільний час. Багато провулків старого міста мають щільну невисоку забудову, зберігаючи свою середньовічну чарівність і в наш час. Багато в Варшаві і красивих висотних костьолів.

У той же час, Варшава – це молоде сучасне місто. Мене вразила чистота вулиць, кольорові фасади блокових будинків з симпатичними вітринами магазинів на перших поверхах, сучасні граффіті в переходах. Окремим рядком варто згадати балкони багатоповерхових будинків. У Польщі майже немає засклених лоджій, що дозволяє зберегти сучасний архітектурний стиль. У нас же рідко замислюються про гармонію та красу міських вулиць і будинків.

Настав час поговорити про їжу і польську кухню, яка дуже різноманітна. Серед інгредієнтів мене підкорила різноманітність страв із грибів, копченостей і м’яса. То є головною особливістю найкращих страв.

Гарячий гарнір з кислої капусти з грибами (бігос), схоже на солянку; білий борщ – журек, пєрогі – вареники, канапки – фаст-фуд (булка обсмажена в бутербродниці з начинками), ребра з салатом із континентальних овочів. Континентальні овочі по-польськи це капуста, картопля і ще раз капуста тільки фіолетова. За помірну ціну обіду можна наїстися. Варто спробувати серед десертів шарлотку з морозивом. Випічка теж дуже смачна. Мені найбільше подобається національні ласощі, такі як “Gofry z bitą śmietaną”. Дана страва являє собою дуже смачну свіжоспечену (при Вас) величезну вафлю зі збитими вершками. До речі, крім вершків існує безліч інших смачних наповнювачів. Так як вафля досить об’ємною, то однієї штуки Вам цілком вистачить, щоб наїстися. Варто завітати до однієї з кав’ярень на вулиці Новий Світ. Запам’яталося нереально величезними кружками. Ніколи я ще не пив 600 мл смачної кави!

І завершу свою розповідь про Польщу, як країну загалом, розповіддю про релігію. Польща дуже релігійна країна.

Найвпливовішою релігією в країні є християнство (римський католицизм). Дві інші конфесії: Православ’я і протестантизм, а також інші релігії сповідують усього лише кілька відсотків жителів. Загальна релігійність властива і польській молоді. Так у костьолах (польських храмах) дуже багато молодих хлопців і дівчат. А ще мене вразили люди, що стояли на колінах за дверима церкви – йшла служба, а місця не вистачило всередині, бо всі лави були зайняті. Люди хором кажуть молитву, хором співають за ксьондзом. Мене католицькі служби завжди надихають. Такого я ще не бачив!

У кожному польському місті є кілька костелів, як старих, так і сучасних, а в деяких містах їх кількість просто вражає. До речі, внутрішнє оздоблення польських костьолів гідне окремої розповіді. Приголомшлива розкіш інтер’єрів заворожує. А служби під чарівні звуки красивої органної музики дарують теплоту, душевну радість і спокій.

Я багато читав заздалегідь, дивився фотографії, але країна вас може здивувати своєю красою, захопити ваше серце, і раджу всім, хто не встиг, приїжджайте до Польщі!

Марічка, Хмельницька обл.

109

ВНЗ: Університет VISTULA, м.Варшава

Напрямок: фінанси та бухгалтерський облік

Був теплий літній ранок. Речі вже майже зібрані. Валізка невелика, проте важка. «Брати лише найголовніше», – так вони сказали.

Ще зовсім трошки і в мене почнеться нове життя: цікаве, непередбачуване, з масою неймовірних емоцій.

За кілька годин автобус «Рівне-Варшава» відправився. Нас всіх перерахували, перевірили наявність відповідних документів, побажали гарної поїздки.

Тільки тепер, зі сльозами на очах, батьки зрозуміли, що ми поїхали в доросле життя.

Дорога була тривалою, але спати не хотілось. Кожен думав про те, що чекає нас там – за кордоном.

Нарешті митниця. «Студенти, приготуйте документи».

За кілька годин ми вже їхали з зовсім іншими відчуттями. Нова, ще зовсім невідома країна приймала нас в свої обійми.

Коли ми приїхали до Варшави була ніч. Втома окутувала обличчя, руки, ноги…

Нас розселили по кімнатах в дуже гарних і комфортних апартаментах.

Дзвінок будильника. Сніданок. Перший «збір групи».

Знайомство з Варшавою розпочалось з транспорту. Тут він значно кращий. В наявності: автобуси, трамваї, метро і поїзди. Автобуси їздять точно згідно розпорядку, що не може не тішити. Тепер можна точно вирахувати о котрій годині треба вийти, аби довго не чекати. Автобуси є денні і нічні, тобто, якщо затримались в гостях до пізньої ночі, не обов’язково залишатися до ранку.

Метро. Потяги метро сучасні і швидкі, їздять через кожних дві з половиною хвилини.

На всі види міської комунікації діє один білет, що теж дуже зручно і вигідно.

Перші лекції польської були веселими. Зважаючи на те, що я польської взагалі не знала, було досить цікаво спостерігати за викладачем. Пан Мачєй зумів вкласти в наші голівки основні «ази» польської за допомогою англійської. Великою несподіванкою стало те, що, незважаючи на щільний графік та абсолютну завантаженість робочого дня, викладач запропонував нам разом провести час. Ми гуляли вуличками старої Варшави, відвідали музей Шопена, який вражає модерністю, музей сучасного мистецтва (дещо дивного, але веселого). Це не могло не тішити.

Ще однією приємною особливістю нашого перебування на курсах було те, що координатори Марія, Дмитро і Роман завжди були з нами, підтримували нас і допомагали всіма силами. Ми знали, що всіма своїми переживаннями ми зможемо спокійно поділитися з ними. Вони – ті, що допоможуть. Крім того, вони проводили чудові екскурсії по парках, музеях і старому місті Варшави.

Варшава зближує людей.

За час перебування тут, я познайомилась з великою кількістю людей, які стали дорогими для мене. Ми й надалі спілкуємось і я щиро вірю в те, що нашу дружбу ми пронесемо через роки.

Життя справді полилось в інше русло.

Варшава змінює людей. Діти стають дорослими і самостійними. Ми навчились розвиватися….

А ще ми досить непогано володіємо польською. 🙂

Марина, Чернігівська обл.

108

ВНЗ: Краківська Академія

Напрямок: журналістика

Добрый день! Меня зовут Марина,и я являюсь студенткой первого года обучения в Краковской академии им. Анджея Фрыча Моджевского. Изучаю я журналистику. Решила написать для того чтобы будущие студенты хотя бы немного знали что им стоит ожидать.

Сразу скажу что Краков – необычайно красивый,и романтический город. У этого старого городка много историй, легенд, и волшебных мест ради которых с каждым годом все больше и больше туристов приезжают для того чтобы просто их увидеть,и вдохнуть потрясающую атмосферу Кракова.Когда я только собиралась ехать,я и представить не могла что захочу остаться в этой стране навсегда.Прекрасные и отзывчивые люди которые помагают практически во всем живут в Польше.

Общежития здесь вполне нормальные.Кто-то может думает что здесь шикарные апартменты, но нет.Хорошо обустроеные комнаты, приятно выглядят, нет ничего лишнего. В общежитии есть wifi, что в украине редко встретишь.На этаже одна общая кухня в хорошем состоянии, 5 душевых кабин,и соответственно туалет.

Внизу столовая в которой можно очень хорошо покушать за небольшие деньги. Советую всем для началась пожить именно в общежитии, ведь только там понимаешь что такое студенческая жизнь. Я живу на квартире, дороже она примерно на 200 грн. Цены на проживание практически нигде не отличаються.

Академия выглядит очень совремееной и красивой. Она имеет 3 дома в которых проводятся занятия, библиотеку, тренажерный зал, медпункт, 3 буфета и столовую в которой очень вкусно кормят и отделение банка. Готовясь к экзаменам можно в библиотеки сидеть с утра до вечера в комнате для чтения где никто тебя не побеспокоит.Такжи в академии есть свое студентческое радио и студия телевидения где можно показать себя.Практически в каждой аудитории имееться проектор и микрофон.

С польским проблем нет,главное общение а там все и начнеться.Учеба не могу сказать что трудная но и не лекгая. Если в школе вы не учились, а в Польше начнете то нет.Здесь поблажек нет. Мы уже студенты и мы не в школе,если поступил учиться то учись.Я считаю что учеба за границей полезна хотя бы для того чтобы стать взрослее,и научиться решать все в своей жизни без помощи родителей.

Первая сессия пришлась нелегко,были и перездачи.В другой стране,на чужом языке здать все екзамены без прездач трудно. Поетому и нужно учиться чтобы потом ничего такого не было.Иногда берет лень,но я во время останавливаюсь и понимаю что я приехала сюда не для того чтобы гулять а чтобы кем то в этой жизни стать.

Насчет денег то еда здесь не дорогая, да и одежда тоже.Мне например в месяц на продукты,одежду и мои расходы хватает 3 – 4 тысячи. Смотря как кто економит свои средства. Кто то может растягивать еду и на неделю, две и покупать все самое необходимое,а кто-то покупать дорогие продукты и на 2-3 дня.

Немогу сказать что не хотела домой,порой приходилось трудно. Но все же я понимаю что ‘’тяжело в учении, легко в бою”. Я хочу сказать что если вы сомневаетесь в своем выборе, то смело идите к своей цели. Учеба в Польше имеет намного больше перспектив чем в Украине. А в каком городе учиться выбирать уже вам.

Євгенія, Запорізька обл.

107

ВНЗ: Університет VISTULA, м.Варшава

Напрямок: журналістика

“Некоторые вещи мы делаем потому, что они интересны; другие интересны лишь потому, что мы их делаем” именно так считал известный польский философ Тадеуш Котарбинський, и с ним невозможно не согласиться. По окончанию школы я поняла что многие годы я занималась профессиональным спортом, учила разные школьные предметы, хотела стать врачом потому что все в округе твердили что это благородная профессия, но в один прекрасный день я поняла что это лишь внушение и мне только казалось это интересным, но это не вызывало во мне эмоций к чему то стремиться, чего-то добиваться и я решила сделать шаг в другую сторону там где мне действительно будет интересно, там где есть возможности, там где все ново, там где для тебя открыты множество дверей, там где предстоит познать себя с другой стороны и открыть в себе новые таланты… и этот шаг я сделала в прекраснейшую страну Польша ,пожалуй это был один из самых правильных поступков в моей жизни!

Ровно семь месяцев назад я поступила в Варшавскую академию финансов и бизнеса Вистула ,по правде говоря за это невероятно маленькое количество времени со мной приключилось больше, чем за все мои 18 лет, я получила огромный опыт с самостоятельной жизни столкнувшись с ней лоб в лоб с первого дня пребывания за тысячу километров от своей семьи, познакомилась с десятками разносторонних людей , побывала в прекрасных неописуемой красоты местах, открыла для себя новое увлечение , научилась бороться со страхом и сомнениями которые раньше не позволяли мне взглянуть на этот мир с уверенностью и огромными планами на будущие!

Конечно же это не совсем так просто, уехать на достаточно большое расстояние с дома в котором всю жизнь о тебе заботились и помогали в любой ситуации, дать обещание что ты уедешь и не сдашься, а добьешься и докажешь родителям что они воспитали в тебе человека который сможет своими силами достичь всех вершин и воплотить в жизнь то что возможно не получилось у них, но это того стоит чтоб потом ты смог дать им все для хорошей жизни как они тебе с первого дня твоего рождение!

Поступила я на факультет журналистики , сказать конкретно почему именно на журналистику а не к примеру на врача я точно не могу, но с уверенностью могу сказать что я не ошиблась , с самого детства я любила общаться и знакомиться с людьми и чем больше общалась и знакомилась тем больше я получала удовольствия от общение , я люблю задавать вопросы и получать на них ответы , люблю слушать людей и не менее люблю также что рассказывать и чем то делиться, в школе всегда лучше давалась гуманитарные науки чем точные и для меня всегда было важно чтоб люди меня понимали и слышали что я хочу им донести , не ошиблась я потому что в моем университете к каждому индивидуальный подход и ко всем моим интересам здесь найдут применение и направят их в нужное русло, в первом семестре я уже побывала в самом известном центре польского телевидения, для меня была большая честь посмотреть где работают известные польские журналисты,радио-ведущие, побывать в студиях звукозаписи, радиопередач и телешоу,зная что каждый день там работают люди которых слушает и смотрит вся страна, наш любимый преподаватель по журналистике познакомил нас с директором польского телевидения которого знают и уважают не только на территории Польши, он рассказал нам очень много полезного и интересного, поделился секретами этой непростой профессии журналиста , что очень познавательно и важно знать для начинающих журналистов. Первую сессию было сдавать не легко но вполне возможно, верить в свои силы -это главное!

Приехав сюда я обрела очень много новых знакомых и друзей ,здесь все приехавшие студенты нуждаются в общении поэтому очень легко завести новые знакомства, каждый только приветствует и радуется возможности с кем то подружиться! Поэтому с первого дня моего пребывание в Варшаве я даже на минутку не почувствовала себя одинокой, так как еще в дороге я познакомилась с хорошими людьми.

Посетила очень много достопримечательностей Варшавы, очень много музеев, дворцов, замков и парков которые должен посетить каждый если окажется в Варшаве , прекрасная архитектура, множество всевозможных развлекательных центров где можно прекрасно провести время с друзьями, великолепный зоопарк в котором можно провести целый день неторопливо прогуливаясь теплым деньком и еще множество различных мест которые просто удивляют своей превосходностью и хочется туда возвращается снова и снова.

Поляки начали удивлять также с первых дней, это замечательные, культурные и хорошо воспитанные люди, все мои соседи здароваются и прощаются со мной так будто они меня знают давным давно, мужчины всегда помогут донести тяжелые пакеты или чемоданы, уступят место в общественном транспорте ,иногда даже в очередях пропускают вперед, и если вдруг ты заблудился ты всегда можешь обратиться к кому либо и можешь быть уверен что тебе подскажут куда идти или даже проведут ,это очень приветливый и общительный народ, они также рады любому знакомству и прекрасно воспринимают украинцев. В период трудной сложившийся ситуации в Украине в Варшаве Палац Культуры и Национальный стадион по вечерам светился цветом украинского флага, а на улицах рядом с польскими флагами стояли и украинские что очень затронуло каждое сердце украинца и заставило почувствовать эту поддержку и уважение к Украине от Польского народа, собиралось очень много людей и на митингах в Варшаве в честь поддержки, что так же не могло оставить без чувство благодарности за понимание и за небезразличие этих прекрасных людей к нам, и должна сказать что это очень помогло украинцем почувствовать себя в Польше как на родине.

Польша полна сюрпризов и возможностей которыми ты можешь воспользоваться ,если у тебя есть желание сделать свою жизнь прекрасной! Я не жалею о том что решилась приехать получать образование именно в Польшу, это именно то место где я по полной программе реализую и воплощаю свои желания и мечты в реальность, доступное образование именно на таком уровне позволит мне стать уважаемым человеком, с которым людям будет приятно и интересно работать ,сейчас конечно же я стараюсь изо всех сил и работаю над собой а мои преподаватели в свое время пытаются нам в этом помочь. А этот прекрасный город помогает отдыхать и отвлекаться в свободные от учебы дни, и впереди еще очень много неизведанных мест ,предстоит еще многому научиться и многое узнать , открыть для себя новые знакомства и возможности, получить опыт и огромный запас знаний благодаря которым в этом мире для тебя всегда будут открыты все двери.

Анна, Сумська обл.

106

ВНЗ: Краківська Академія

Напрямок: міжнародний туризм

Свою розповідь перш за все я хочу почати с того, що кожен зі мною може погодитись, що Польща – одне з найчудовіших місць на світі, яке приємно мене вразило в усіх відношеннях, і відносно цін, і смачною їжею, і природою, культурою, та архітектурою, а особливо маленькими затишними будиночками вздовж дороги.

Я з нетерпінням чекала того моменту, коли я вже нарешті матиму змогу поїхати туди і була щаслива що з’явилася раптом можливість навчатися в Кракові.

По приїзді до Кракова нас повели на екскурсію по різних храмах, та пам’ятних місцях міста. Воно нас надзвичайно вразило своєю вишуканою архітектурою, яка має свою особливу історію, у більшості пов’язану з Західною Україною, що для нас, як українців було дуже цікаво.

Ще з дитинства я знала , що це місто славиться своїми архітектурними пам’ятками, неймовірними пейзажами та доброзичливою та приємною атмосферою в цілому. До цього я не мала можливості виїжджати до Європи, і тому була дуже захоплена Краковом. Польща – чудове місце для відпочинку, навчання, розвитку і подорожей. Ви можете погуляти по старовинних вуличках , відвідати Вавель та інші костели, та багато іншого. Якщо ви захоплені середньовічною історією і хочете відчути себе героєм цього часу , то вам неодмінно потрібно відвідати Вавель, що є найціннішою пам’яткою у списку світової спадщини Кракова. У ньому вражає все : грандіозні масштаби споруд і їх технічна оснащеність для свого часу, внутрішня краса і одночасно простота інтер’єрів, і, безумовно , обсяг проведених реставраційних робіт.

Тут я також мала змогу побачила , як поляки люблять свою батьківщину , свою рідну землю , як дбайливо вони ставляться до землі, як з вдячністю використовують кожен її шматочок. Дуже кидаються в очі , акуратно та витончено зорані пагорби і поля , красиві будиночки , з любов’ю прикрашені квітами і предметами старовини , доглянуті ділянки, чисті вулиці. І у всьому відчувається якась дбайливість і любов.

Мене переконували в закритості і якоїсь замкнутості поляків , про їх ворожості по відношенню до українців, особливо до росіян, і я дуже рада , що це виявилося не так. Поляки виявилися дуже доброзичливими і дуже товариськими людьми , відкритими для бесід і розмов. Багато хто, особливо старше покоління, добре володіють російською мовою , включаючи вчителів у нашій академії.

Щодо самого навчання тут, я теж задоволена. Всі мої очікування справдились. Навчання проходить на англійській мові, що є складнішим, ніж те, як би ми навчались на своїй рідній мові. Та для мене це лише великий плюс. Я вдосконалюю свій рівень знань іноземних мов, та поширюю свою обізнаність з багатьох інших предметів, які нам викладають тут.

Але ще більше Польща мене вразила слідуючим. Я мала можливість стати свідком тієї атмосфери, яка тут існує перед Новим Роком, тим самим відчуттям новорічної казки – як у дитинстві, і в тебе повне відчуття радості та свята! І нехай основне свято в Європі зовсім не Новий Рік , а католицьке Різдво , проте – відчуття зимової казки у мене з’явилося завдяки різдвяним ярмаркам на площах Кракова, чудовим ялинкам та прикрасам на вулицях та торгових центрах , радісним людям та чудовій зимовій погоді.

Так що як ви зрозуміли, я з великою радістю навчаюся в Польщі. Мені подобається цей стиль життя в Кракові, мені подобаються люди, я закохалася і насолоджуюсь цим життям. Дякую моїм батькам, що надали мені таку можливість, навчатись тут. Мати можливість дізнаватися щось нове, розвиватись та накопичувати знання, найголовніша ціль на даний час. Сподіваюсь, що знаходячись так далеко від дому та рідних, від Кракова я матиму підтримку у своїх починаннях та розвитку як особистості.

Ельвіра, Харківська обл.

105

ВНЗ: Краківський Економічний

Напрямок: міжнародні відносини

Тепле літо. Сонячні яскраві дні.

Я зовсім маленька дівчинка.Така любима всією сім’єю Еля. Мама заплітає голівку, і, наче,на клумбу висаджує 6-7 різнокольорових бантиків. Я така собі рожева казочка. А поруч сестричка Алінка, старша квіточка-казка…І мамині слова, щоб ми неодмінно трималися за руки, звучать у свідомості, якщо мама їх і не промовляє. Стоїмо перед дверима. Ми відчуваємо мамине тепло, оберіг и благословіння. Сьогодні у нас далека дорога.

По дорозі до Києва мама розповідає про Івана Павла ІІ. Надзвичайна подія – Папа Римський виголосить промову – звернення до українців. Такого я більше не бачила ніколи. Стотисячне вітання українців. Стотисячне звернення до Бога и надія на краще життя. Іван Павло ІІ в величному білому вбранні в дивному папомобілі проїжджає по величезному полю, на якоми ніби колосочки стоять-ростуть мої земляки, моя сім’я і я. Я все життя пам’ятатиму той м’який порух правицею Папи, що благосляв мій народ. Він благословив мене, моє життя, мої помисли, мої мрії і мої старання.

Я завжди добре вчилася у школі. Приймала участь у всіх можливих інтелектуальних змаганнях и конкурсах. Вигравала шкільні, районні предметні олімпіади. Займала призові місця в обласних, всеукраїнських олімпіадах и роботах МАН. Люблю вчитися, люблю відпочивати. Захищаючи свої роботи з української мови й літератури, мистецтвознавства і англійської мови на обласному рівні МАН і на Всеукраїнському турнірі з географії я отримала офіційні запрошення бути студенткою факультету журналістики інституту культури, мене хотіли бачити студенткою і в університеті Каразіна, і в Киево-Могилянській академії. Добре, але хотілось чогось цікавішого.
Восени до нас в Харків, у школу завітали представники yкраїнсько-польськoго Центрy Освіти “UniverPL”. Розповіли про можливості навчання в Польщі.

Я ще навіть ,не була певна того, що мені хочеться, але мене дуже підтримала мама. І невдовзі ми вже проходили співбесіду. Була підписана угода з UniverPL. Вже восени , коли ще всі мої однокласники не знали куди будуть поступати і яке ЗНО здавати , я вже знала, що я буду студенткою в Польщі , хоча і не до кінця в це вірила. Батьки і я вдячні співробітникам компанії за консультації, за допомогу , за швидке й чітке виконання организаційних моментів. Мені вдалося навіть перемогти в інтернет-конкурсі від UniverPL на найкраще фото з останньго дзвоника. Ще не будучи студенткою, я вже одержала символіку UEK(Uniwersytet ekonomiczny w Krakowie) в подарунок. Це було приємно и вселяло надію, що я стану студенткою в Кракові.

Розпочалося вивчення польської мови. Я відвідувала курси організовані UniverPL. Мову нам викладав літній, але надзвичайно добрий і цікавий чоловік. Він, колишній українсько-польський журналіст, щедро ділився своїми знаннями,життевим досвідом. Тоді я зрозуміла, про яких людей кажуть, добре, що зустрівся на життевому шляху. А дома звучала пісенька про качку-дивачку(kaczka dziwaczka). I я виправляла смішну мамину артикуляцию польських слів – забавно и повчально. Годинами ми працювали над польською, потiм -над англійською, и потім знову над польскою.

Вчили iсторiю, географію Польщі для співбесiди у консульстві Польщi в Харковi. Вивчила я все дуже старанно. Але коли я розповiла про поїздку до Києва під час візиту в Україну Павла II, пані консул, сказала , що я і є та юна особа , яка справді належить до польського народу. Вона розпитувала мене про сімейні традиції, про моїх батьків, про дідуся-поляка. Мені здалося , що за той короткий час співбесіди, ми стали друзями з поважною дорослою пані-консулом, що вона поділилася зі мною своїм материнськом теплом. Пані Халина Гранат сказала, що мені буде надзвичайно важко, але вона вірить в мій успіх. Пані консул навіть видала мені листа, який свідчив, що скоро я матиму карту поляка.

В останньому класі навчання час спливає дуже швидко. Складено екзамени і тести. Відлунав останній шкільний дзвоник. Випускний. Вся моя сім’я горда моїми успіхами у навчанні. Казковий випускний вечір. Я головна героїня випускного дійства. Все так гарно и весело, и сумно водночас. Відзвучав останній вальс.

І ось я вже у Львові. Там на мене чекає автобус и співробітники UniverPL. Не знаю, кому було важче, прощаючись з батьками и сестрою. Я зайшла в автобус , повний нових друзів, що повезе нас у нове студентське життя. Памятаю, як я зайняла свое місце в автобусі і обернулася назад, а там сидів Діма. Згадала його: разом ми писали тест в Києві. І цілу дорогу від України до Польщі ми ділилися своїми думками про те, яке ж буде наше життя в Кракові. Вияснилося, шо жити ми будемо в одному гуртожитку, чому я теж дуже зраділа. А посередині нашої подорожі була зупинка, щоб всі могли обміняти гривні на злоті, поїсти та трохи походити. І саме під час тієї зупунки я зустріла Мар’янку. Ми привіталися, познайомилися і все. А потім, коли вже приїхали в Краків і залишилися в трьох : Мар’яна, Діма і я, ми зрозуміли, що від компанії UniverPL в гуртожитку Fafik нас буде жити троє. Діма і Мар`яна зараз мої найкращі друзі. А моя родина залишилася чекати мене, переживаючи мої невдачі і успіхи і 24 години на добу чекати вісточки в Skype і в любу хвилину підтримати, підказати, допомогти.

Ігор. Курси польської мови по skype

102

Близько середини листопада розпочав відвідування курсів з польської мови по skype. До цього трохи хвилювався на рахунок процесу проведення занять на відстані (до цього не мав подібного досвіду). Проте, попри хвилювання, перше заняття пройшло чудово, а далі все пішло аналогічно і доволі легко. Заняття проходять в теплій та ненапруженій атмосфері. Розмір групи оптимальний задля проведення ефективного навчання. Викладач просто чудовий. Вам не дадуть засумувати. Ще до закінчення курсу моя співбесіда на Карту поляка пройшла успішно. Курс навчання для нашої групи вже закінчується, і, чесно кажучи, доволі сумно від цього.

Наталія. Курси польської мови по skype

101

Мета: вивчаю польську мову задля подальшого навчання в Польщі.
Про ці курси дізналася безпосередньо через компанію “UniverPL”.
Вивчення польської відбувалося через Skype.
Плюси:
-Навчання проходило в групі з 5 людей(4 учня і вчитель).
-Чудовий викладач, спеціаліст своєї справи.
-На заняттях завжди панувала повна гармонія, дружня атмосфера і певна легкість, за якою не помічаєш як йде час.
-Викладач за допомогою використання різних видів діяльності: -аудіо, відеозаписів, таблиць, схем тощо досить цікаво подає інформацію, при цьому діє індивідуальний підхід до кожного учня.
В цілому курси класні, підхід до навчання правильний, віддача викладача максимальна.

Светлана. Курсы польского языка по skype

100

Решила поступать в Польский ВУЗ с помощью компании UniverPL . Прошла собеседование, но тут я поняла, что уже декабрь, а польского я так и не знаю. Долго искала в своем городе качественные курсы польского языка, но все время или не попадала на набор, или сильно длинный курс, или график занятий не подходит. Остановила свой выбор на курсах польского online по Skype от UniverPL. Подала заявку и буквально за неделю – две набралась группа и у нас уже первое занятие. Курсы online оказались очень удобны, не нужно никуда бежать и можешь заниматься где угодно, лишь бы интернет был и микрофон. Очень понравились учебники, по которым занимались. Преподаватель очень хорошо и доступно объясняла всю грамматику и все, что было не понятно. Огромным плюсом, я считаю, множество дополнительных упражнений и объяснений с других учебников и, конечно же, видео- и аудиоматериалы. Учишься воспринимать язык на слух и в конце курса с легкостью смотришь фильмы на польском, редко подсматривая в словарь за новыми словами. В общем, курсами и преподавателем я очень довольна, всю свою работу UniverPL выполнил на 100%!

Мария. Курсы польского языка по skype

99

Хочу выразить искреннюю благодарность преподавателю польского языка Елене Александровне. Проходила 7-месячные курсы онлайн от Univer PL. Очень удобная система обучения, так как не надо никуда вечером ехать, в домашней обстановке занимаешься с опытным преподавателем. Интернет-связь всегда была хорошая, каждое занятие было очень насыщенным и интересным. Пани Елена преподносит самый трудный материал очень доходчиво, наглядно и доступно. На наших занятиях всегда было много юмора, а в игровой форме и материал легче усваивается. Спасибо, Пани Елена, желаю Вам удачи, буду скучать. Вы укрепили мою любовь к Польше.

Евгений. Курсы польського языка по skype

98

И вот позади любимые курсы. Спасибо большое, пожалуй скажу я…..за качественные, не скучные уроки, хорошего учителя, атмосферу прекрасную.
Благодаря вашим курсам польский язык стал для меня как родной. Я чувствую себя свободно, разговариваю спокойно, а все благодаря вам.

Анастасія (Київ). Курси польської мови в Києві

97

Я закінчила курс польської мови в UniverPL. Мені дуже сподобалось відношення до учнів та спосіб викладання. Атмосфера на заняттях була приємною, познайомилась із новими людьми і дізналась багато нового. Окрема подяка, нашій вчительці – Пані Марії. Була рада займатись саме з Вами.

Дар’я (Київ). Курси польської мови в Києві

96

Про курси польської мови у Пані Марії можу сказати лише найкраще! 🙂 На заняттях, окрім корисної інформації, ми отримували заряд польської енергії і навіть могли трохи відпочити від “скомплікованої” польської граматики. Ми не обмежувалися лише тим, що робили вправи з книги, адже кожен урок був наповнений цікавими розмовами та завданнями, завдяки яким ми не лише краще пізнавали своїх однокурсників, а й крок за кроком вивчали бажану мову. Вивчити польську легко, якщо маєш це за мету і стоїш на шляху до здійснення, а тим більше, якщо маєш такого чудового вчителя 😉

Наталія (Київ). Курси польської мови в Києві

95

Хочу подякувати всьому колективу UniverPL за злагоджену, добре скоординовану роботу.
Особлива подяка – пані Марії за її терпіння та гарне володіння методикою викладання мови!
Буду радити навчання в UniverPL всім моїм друзям! З побажанням подальших звитяг.

Андрій (Київ). Курси польської мови в Києві

94

В цілому, курсом польської мови задоволений.

З боку викладача була запропонована якісна, професійна метода вивчення іноземної мови. Надавалась належна підтримка, допомога та роз’яснення у разі вимоги.

Групові заняття вважаю достатньо ефективними для себе; потужна основа в ході самостійного вивчення мови та подальшого її вдосконалення.

Серед недоліків програми можна зазначити брак часу для мовної практики. Заняття були продуктивними, однак не зайвим було б розширення годин для, безпосередньо, мовної практики, спілкування між членами групи.

Курс вважаю вдалим та результативним.

Дарина (Київ). Курси польської мови в Києві

93

Доброго дня!
Я пройшла 8 місячний курс польської мови в UniverPL і я була вражена дбайливим підходом вчителів та адміністрації до кожного із студентів. Наша вчителька Пані Марія уважно ставилась до кожного учня, відповідала на всі питання та була готова в сотий раз пояснити будь-яку тему)) Вона надзвичайно добре знала індивідуальність кожного учня, сильні та слабкі сторони та намагалась допомогти подолати перешкоди під час навчання. Марія розвивала нас різносторонньо та розширювала наше світобачення, розповідаючи про польські традиції, свята, звичаї. Надзвичайно корисними виявились самостійні завдання, такі як підготувати доповідь про відомі місця Польщі, традиційні страви, сучасну моду, музику, мистецтво. На уроці ми відводили час для розвитку нашого мовлення, працюючи в парах та групах, не рідко Марія влаштовувала ігри для розвитку нашої комунікабельності. Що ж до адміністрації UniverPL, то вони завжди були готові відповісти на будь-які питання з приводу майбутнього вступу до ВУЗів Польщі та дати поради.
Ви не пошкодуєте, якщо будете вивчати польську мову тут!!

Дякую, UniverPL!!!!

Анастасія (Київ). Курси польської мови в Києві

92

Вирішивши навчатися в Польщі ,я почала шукати центри з навчання польської мови, прочитавши відгуки і рекомендації я вибрала univerPL. Я ні разу не пожалкувала про свій вибір. Навчання здійснюється 7 місяців, за цей термін чудовий вчитель-Марія дала нам змогу вивчити обов’язкову базу польської мови. Метод викладу нового матеріалу приємно вражає, все на доступному рівні пояснюється і закріплюється практикою. Мої враження від вивчення польської мови дуже відрізняються від відгуків “знавців” щодо легкості вивчення, польська мова досить не легка, граматика на рівні з українською мовою, треба бути готовим просто “зубрити”, щоб бути спроможним використовувати всі знання на практиці.

Щодо моїх побажань, то хотілось би більше мовної практики, але в цілому я задоволена курсами. І раджу навчання в univerPL.

Насправді я хочу сказати величезне дякую Марії, за її старання.

Наталія (Київ). Курси польської мови в Києві

91

Мені дуже сподобалися курси польської мови. Прекрасна викладачка, яка доступно пояснює по декілька разів, щоб вся група точно зрозуміла, з розумінням ставилася до кожного студента. На заняттях панує приємна, дружня атмосфера, окрім того встигали пройти багато матеріалу, кожного заняття ми вивчали ось нове, якщо виконувати все домашнє завдання і не пропускати курси, то можна реально за короткий термін вивчити польську.

Назар. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

90

Все дуже сподобалося. Я дуже задоволений мовними курсами в Польщі. «UniverPL» став для нас як справжня сім’я. колектив до нас дуже добре ставився і допомагав у будь-яких проблемах. Атмосфера дуже добра і все набагато краще, ніж я сподівався, приїхавши з іншої країни та іншого середовища. «UniverPL» дуже обдумано вирішували мої проблеми, а сам я хотів би відмітити координатора Романа, він «реально» допомагав мені з різними проблемами та допоміг по закінченню курсу переселитися в гуртожиток у Варшаві. В деякі моменти мені «реально» здавалося, що я набридав своїми питаннями, але він як завжди допомагав. Я дуже радий, що саме сюди поступив, і саме через цю компанію. Взагалі все добре, бажаю «UniverPL», щоб вони і надалі відносилися до своєї роботи з таким же професіоналізмом та відповідальністю!!!

Софія. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

89

Цього року я поступила до Університету Вістула на факультет «Англійська Філологія». Тому вирішила приїхати на курси польської мови до Варшави, які запропонувала компанія «UniverPL». Я вважаю, що це була дуже гарна практика для мене. Особливо враховуючи те, що курси польської мови відбувалися у Варшаві – місті, де я буду навчатися. Чотири тижні вивчення мови значно поліпшили мій рівень. В кінці курсу я навіть почала помічати, що інколи думаю на польській мові. Викладали у нас 2 чудові польки: Рената і Патриція, які не розуміли ні української, ні російської мови. Тому, ми повинні були швидко розширювати наш словниковий запас, щоб вільно розмовляти з викладачем. Крім того, у вихідні компанія організовувала різні екскурсії для нас. Я можу з впевненістю сказати, що не лише покращила рівень володіння польською мовою, але і якоюсь мірою підготувалася до студентського життя.

Юлія. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

88

Привіт всім! Мене звати Юля і цього року я вирішила поступати до польського вузу. Багато знайомих радили різні компанії, але на сайтах цих компаній я не знаходила потрібного мені вузу. На сайті «UniverPL» ми з мамою випадково знайшли те, що шукали. Після проходження співбесіди в агенції сподобалося те, що на протязі цих півроку як була підписана з нами угода, нас про все інформували, допомагали і радили як вчинити в тій чи іншій ситуації. По приїзді на курси я була приємно здивована зібраності і організованості наших координаторів. Вони допомагали нам вирішувати усі проблеми як з приводу навчання, так і особисті. Протягом курсів ми отримали море вражень від захоплюючих екскурсій і прогулянок по визначним місцям Варшави. «UniverPL» підібрали нам достатньо хороші умови проживання на цей місяць курсів і неймовірно класних і цікавих викладачів польської мови. Окремо хочу подякувати нашому координатору – Марії. Адже завдяки їй у нас не було часу нудьгувати – вона завжди нас водила в цікаві місця і до того ж постійно слідкувала за нашим навчанням. Це дійсно весела та цікава людина, яка може знайти підхід до кожного. Величезне дякую «UniverPL» за ці 4 тижні, які закарбувалися в моїй пам’яті назавжди!

Тарас. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

87

Перший тиждень, як і очікувалося, був тяжким. Все доводилося робити самому: готувати, прати, прасувати і прибирати. Але згодом звикаєш і, навіть, отримуєш насолоду від того, що настало доросле життя. Перші вихідні були найкращими. Тому, що ми мали змогу гарно виспатися і нам влаштували першу екскурсію по Варшаві. Другий тиждень був легший: вже звик кожного ранку вставати о 06:00 і готувати собі сніданок. Останні два тижні пролетіли непомітно і тут вже час збирати валізи. Хочеться подякувати нашим координаторам, які готові були допомогти нам кожної хвилини. Підводячи підсумок, можу з впевненістю сказати, що у мене залишаються лише приємні спогади від курсу польської мови. Дякую «UniverPL» за проведений місяць у Варшаві.

Катерина. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

86

Курси мені сподобалися. Їхала сюди з метою покращити польську мову і зовсім не розраховувала на таку цікаву розважальну програму. А вона була. Кожного дня не доводилося сумувати. Майже кожного дня ми відвідували чи то виставку, чи то екскурсії, чи просто дивовижні місця Варшави, ходили в кінотеатри, зоопарк і разом шаленіли від шопінгу. Цим завдячуємо Марії та Дмитру, яких дуже полюбили і прив’язалися до них всією душею за ці 4 тижні. Дійсно, куратори в нас найкращі, Дмитро завжди розсмішить та звеселить, а Марія настільки піклується, допомагає та співпереживає, ну майже як мама. Разом вони завжди терпляче відповідають на найбезглуздіші питання і завжди враховують кожну думку і бажання. Тепер, щодо самого навчання. Викладачі дуже хороші. Можуть пояснювати і по 20 разів, якщо це тобі потрібно. Оцінюють адекватно і справедливо. Подобається і те, що ідуть не суворо по уроці, а з задоволенням відповідають на усі запитання про Польщу чи поляків, традиції та інше. Колектив зібрали хороший, є звичайно і унікуми, але після першого тижня, було таке відчуття, ніби ми вже пару років були знайомі. Хотілося б ще подякувати координатору Роману, який навчив нас польському сленгу; Віктору, за те, що допоміг навчатися в Європі і взагалі всій команді «UniverPL». Дуже задоволена цими курсами польської. Мову однозначно покращила, відвідала багато місць про які навряд чи б сама дізналась і познайомилася з надзвичайно цікавими та різними людьми. Емоцій, отриманих тут, вистачить на довго, сюди дійсно варто їхати.

Анна. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

84

У Варшаву я приїхала вперше на інтенсивні курси польської мови. В загальному мені все подобається. В Польщі проживають привітні люди, можуть допомогти при потребі. Курси проходять цікаво та легко. Викладач дуже класний, його ставлення до студентів позитивно вражає. Варшава – чудове та гарне місто. Є багато гарних місць, куди можна піти і гарно провести вільних час. Я рада, що буду навчатися тут. Ще пів року тому я не знала, який університет і напрямок обрати, але завдяки «UniverPL» я остаточно обрала Академію Фінансів та Бізнесу VISTULA (Варшава). Також задоволена їхніми послугами. Завжди прийдуть на допомогу. В «UniverPL» працюють надійні люди, які виконують свою роботу на вищому рівні. Дякую «UniverPL» за чудово проведений час у Варшаві.

Надія. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

83

Вже на початку 10-го класу я почала замислюватися про навчання за кордоном. Читаючи статті про вищу освіту в інших країнах я зрозуміла, що саме Польща – ідеальний варіант для мене. Перед тобою відкривається багато перспектив та можливостей. У серпні 2013 року я вирішила поїхати вивчати польську мову у Варшаву. Я дуже вдячна «UniverPL» за організовані та проведені курси польської мови! Місяць перебування в Польщі пролетів як одна мить. Варшава – чудове місто з великою кількістю цікавих музеїв та парків, польська мова вивчалася дуже гарно, цікаво та зовсім не важко, а поляки – культурні, привітні та доброзичливі люди. За цей час ми встигли відвідати дуже багато цікавих місць у Варшаві, а «UniverPL» намагалися зробити нашу програму більш цікавою і їм це вдалося. За цей місяць я жодного разу не пошкодувала про свій вибір. Дуже хочу повернутися в наступному році в цю чудову країну на навчання. Гарно дякую своїм батькам та «UniverPL» за таку прекрасну можливість.

Ігор. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

82

Курси польської мови у Варшаві я пройшов просто «бомбезно»! Я такого і уявити собі не міг, що навчання може бути таким чудовим». Цей місяць, який я провів у Варшаві просто незабутній: нова країна, нові друзі, новий навчальний заклад, нові викладачі… цей список можна продовжувати до безкінечності. Щодо навчання: я ще ніколи не бачив такого чудового ставлення викладачів до студентів. Викладачі робили все можливе та неможливе, щоб навчити за місяць іноземних студентів польської мови. Пари проходили дуже весело та цікаво, їх хотілося слухати та слухати, але вже прийшла пора повертатися, і нажаль курси закінчилися. Дякую пані Патриції та пані Ренаті за ці чудові проведені 100 годин польської мови. Під час курсів ми жили в чудових готельних номерах по (2 студента), які були оснащені усім необхідним, а це робило навчання ще простішим та приємнішим. Вихідні ми теж проводили доволі активно. Ми відвідали дуже багато цікавих та захоплюючих місць у Варшаві: Старе Місто, парк Вілянув, парк Крулєвскє Лажєнкі, зоопарк, безліч музеїв та магазинів, в яких мали змогу купувати усе необхідне. Хочу особисто подякувати нашим координаторам: Марії, Дімі, Віктору та Ромі, які слідкували за навчальним процесом, допомагали у вирішені побутових проблем та не давали нам сумувати. Дякую!!!

Олександр. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

81

Ніколи не думав, що поїздка на один місяць може обернутися такою пригодою! На початку, коли тільки дізнався про інтенсивний курс, навіть не знав, чого очікувати. Але місяці очікувань, 3 дні в дорозі, близько 15 відвіданих місць, і ось – Варшава. Все життя тут можна сміливо поділити на три частини: навчання, сусіди та екскурсії. Кожна з них заслуговує окремої уваги. Про навчання можу з впевненістю сказати, що такого зі мною ще не було. В гарному сенсі, звичайно. Пані Патриція – перших наш викладача, – просто найкрутіша людина в Світі! Завдяки їй мої пізнання польської мови піднялися на доволі високий рівень. Вона давала вправи на сумісне навчання, давала індивідуальні завдання і, найголовніше – якісно навчала чомусь новому. Пані Рената – завжди усміхнена, добра та відкрита викладачка, її головною особливістю можна назвати «працю в парах» і різні колективні завдання. Сусіди – то окрема справа. Мені дуже пощастила, що поруч мешкали дівчата. Не пам’ятаю жодного разу, коли залишився б голодний =). Більше того, доволі часто після занять на курсах, ми ходили один до одного в гості. Всі такі привітливі, такі кльові – час минав непомітно. Ну і останнє, але не менш важливе – екскурсії у вікенд. Кожна з них була особливою і допомагала цікаво проводити час у вихідні. Особливо вдячний координаторам, які завжди відповідали на виникаючі питання, допомагали вирішувати різні проблеми і ситуації. Коротше кажучи, все було кльово. З радістю поїхав би ще раз.

Марічка. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

80

Ось і все… пройшов четвертий тиждень перебування українських студентів у Варшаві. Скільки всього зроблено, скільки почуто і сказано! Насправді, думаю, що кожен з нас довго триматиме в пам’яті ці приємні миті ще однієї сторінки життя. Чесно кажучи, я з абсолютною впевненістю можу сказати, що курси польської мови у Варшаві – це гарний спосіб підтягнути не лише рівень знань, а й зустріти нових друзів, познайомитися з хорошими викладачами, гарно ознайомитися з містом, побачити та відчути на собі шалені емоції. Особисто я знаю точно, що ці курси не пройшли для мене марно. Тепер я знаю основи польської мови і думаю, що далі зможу досягти ще більших результатів. Тепер я орієнтуюся у Варшаві, знаю куди можна піти погуляти з друзями, а куди краще піти самій. Найголовніше – я познайомилася з чудовими людьми. Насамперед, це мої куратори – мої мама та тато – які завжди оберігали нас, піклувалися, організовували поїздки до найцікавіших місць Варшави. Маріє, Дмитре, Романе та Вікторе – дякую Вам!!! Наступною є моя група. Група «А» – це веселі люди, які завжди підтримають і допоможуть. Також, не останнім для мене став наш викладач – Maciej Granczar. Це дуже крута людина, яка не лише навчила нас справно володіти мовою, а й показала визначні місця Варшави у вільний від роботи час. Усі стали дуже важливими для мене, але найголовнішими людьми для мене стали ті, з ким я провела найбільшу частину часу, люди, яких я завжди буду згадувати лише гарними словами, бо ми стали справжньою сім’єю. Цими людьми є мої сусіди по апартаментах: Катя, Діма, Саша, Льоша… Скільки вечерь було приготовлено, скільки чаю випито, скільки кави =) … Я не хочу з вами прощатися. Я кажу вам до побачення!!! Щиро вірю у те, що у кожного будуть збуватися мрії, а ми ніколи не забудемо один одного.

Олексій. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

79

Дуже вдячний Вам за таку можливість вчити польську мову! Курси мені дуже сподобались. Вони стимулюють вчити польську мову за власним бажанням. Приємні викладачі, вони знають свою справу і дуже емоційні, в плані турботи за те, що би ми вчилися і розуміли! Це важливо! Дуже вдячний всім, хто займається цими курсами, неймовірно радий за таку унікальну можливість. Дякую всім!

Вікторія. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

78

Для кожного українця Польща – це «Вікно в Європу». Більшість студентів та підлітків мріють, про це. Нам випав цей щасливий білет, компанія UniverPL подарувала змогу відвідати Варшаву. Ми не тільки відвідали її, а й побували у кожному куточку, пройшли курси мовного поглиблення. Добре підібрані викладачі Патриція та Рената допомагали, як могли. Старанна підготовка документів, зручний автобус приємне проведення часу, згуртованість,обізнаність кураторів, доброзичливість та відкритість, що ще потрібно для студентів. Особлива подяка кожному співпрацівнику UniverPL, Ви зробили все можливе для кожного з нас, завдяки Вам, діти мають шанс та перспективи життя. Бажаю Вам працювати далі й довго в такому керунку, розширювати компанію та співдружність з усіма країнами й направляти студентів до інших країн. Дума,що наша співпраця не закінчиться і Ви допоможете вступити до польського вузу в наступному році. Буду дуже вдячна. Буду дуже сумувати за Марією, Дмитром, Романом та Віктором. Щиро дякую за Вашу працю.

Оля. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

77

Дуже задоволена курсами польської мови! Дуже сподобалась викладачка, весела і гарна людина,яка гарно пояснює матеріал. Сподобалась Варшава, сподобалась наша група, сподобалось перебування у Варшаві протягом курсів, цікаві екскурсії. Побачили багато нового. Все сподобалось!

Яна. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

76

Я дуже задоволена курсами польської мови в Варшаві. Особливо навчанням та екскурсіями. В нас був просто чудовий вчитель польської мови, завдяки йому ми проводили заняття весело та ефективно. Майже кожен день нам проводили екскурсії по Варшаві. Ми зробили висновок, що це чудове місто і я б з радістю знов сюди приїхала

Олександра. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

75

У Варшаву я приїхала вперше на інтенсивні курси польської мови. Мої враження були позитивними. Все було набагато краще ніж я думала. Університет в якому проходили курси мені сподобався, а курси польської мови в нас проводив професійний і веселий Maciej Granczar. Він не шкодував свій вільний час і також проводив екскурсії по Варшаві. Загалом мені дуже сподобалося, і я ні разу не шкодувала.

Ірина. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

74

Я задоволена курсами польської мови в Варшаві. Все дуже добре, цікава та легка у вивчені мова. В Польщі провчилась на курсах 1 місяць. За цей період вивчила багато нового. Вступати буду через UniverPL, як на мене це одна з найкращих фірм в Україні. На мою думку варто навчатися в Польщі , оскільки відкриваються перед тобою багато можливостей. Дякую своїм батькам та UniverPL за таку можливість!

Юлія. Курси польської мови в Польщі

73

Хотіла би подякувати за самий чудовий місяць 2014-го року. Отримала незабутні враження від подорожі. Курс польської мови дуже допоміг мені підвищити рівень своїх знань, задоволена тим, що мені випала змога працювати у такій сильній групі та навчатися у талановитих викладачів. Майже місяць мене супроводжували кращі координатори, нові друзі. Хочу знову потрапити у цю пригоду, яка була наповнена купою посмішок, жартів, веселощів та просто чудових моментів.

Дякую Пану Роману, Пані Юлії та Марії за терпіння, витривалість, розуміння та наявності почуття гумору =)
Буду дуже сумувати за UniverPL та тими, хто був поряд зі мною цілий місяць.
Дякую UniverPL! 27.08.2014р.

Андрій. Курси польської мови в Польщі

72

В цілому літньою мовною школою задоволений. Заняття з викладачами вважаю для себе продуктивними. Робота в групах та спілкування між учасниками програми є достатньо цікавим. Насичений графік дозвілля та проводження вільного часу в колективі залишили приємні спогади. Маю особливе враження від Варшави, яку можна назвати цікавим до пізнання, динамічним, сучасним містом. Виражаю свою щиру подяку координаторам курсів UniverPL, які надавали дійсно корисну та кваліфіковану підтримку впродовж всього періоду участі у програмі.

Владислав. Курси польської мови в Польщі

71

Я дуже вдячний вашій компанії за те, що вони подарували місяць чудового відпочинку і разом з цим, чудовий місяць польської мови. Також я дуже вдячний за те що, вони дуже дбайливо ставилися до кожного майбутнього студента і не тільки. Дуже прекрасно, що в наш час є люди, які відкривають можливості випускникам шкіл і майбутнім студентам. Я дуже вдячний координаторам: Роману, Юлії і Марії за те, що вони провели з нами так багато часу і на цей місяць вони стали нашими другими батьками. Також, окремо хотів би виразити свою вдячність Віктору за те, що є організатором цієї справи, що він займається дуже корисною справою. Також, хочу виразити вдячність менеджеру Світлані, котра дуже ввічливо і з розумінням відповідала на всі питання по телефону і допомагала онлайн =). За цей місяць всі ці людини відкрили світ можливостей і відкрили шпаринку в Європу. Ці особи, за один маленький місяць показали, яким життям живе Європа і на яких моральних і етичних цінностях все тримається. За цей місяць ми встигли побувати всюди в Варшаві, на різних екскурсіях, наприклад, дуже сподобався парк Лажєнкі Крулєвскє, також були в зоопарку, в різних університетах Польщі, на Польському Народовому Стадіоні і в музеях. І це тільки 30%, де ми проводили свій вільний час від навчання. Також, дуже сподобались умови проживання, проживали в дуже комфортабельних гуртожитках. Навчання проходило на дуже високому рівні з перших уроків було все зрозуміло, це не дивлячись на те, що викладачі говорили тільки на польській і англійській мовах, але це не заважало нікому зрозуміти про що йде мова. В Польщі ми здобули незбагненний практичний досвід. Прикладом є мій знайомий, котрий в перші дні знайомства перейшов з 0 групи в більш сильну і це йому не завадило вивчити польську мову за місяць, не гірше чим людям котрі її вивчають декілька років. На кінець скажу, що компанія UniverPL займається дуже гарною справою і я як і всі студенти вдячний цій компанії і кожному її працівнику, за їх дуже не легку і відповідальну справу, всього найкращого!

Ілля. Курси польської мови в Польщі

70

Ось і підійшов до завершення один з найкращих місяців у моєму житті! Місяць, в оточенні чудових людей та у неймовірному місті – Варшаві. По-перше, хочу подякувати професійному колективу UniverPL, все було організовано на найвищому рівні. Особисто хочу подякувати координаторам: Марії (Машуляяя), Юлії (Юльчииик), та Роману (Ромчик). Дякую вам за цікаві екскурсії, за допомогу в навчанні, за наші спільні жарти 🙂 Це, мабуть, був перший місяць літа, який я провів з користю: приїхав сюди повним ЗЕРО, але дякуючи нашому вчителю, та тим самим координаторам, мій рівень польської мови досяг рівня А1. І я вважаю це непоганим досягненням). По-друге, хочу подякувати тим самим координаторам за чудові екскурсії. Найбільше вразив Музей Коперніка, та Стадіон “Народовий”. Просто незабутні враження! Усім, хто буде в Варшаві – «бардзо» рекомендую) Дуже багато ще хочеться сказати та розказати, але це краще один раз побачити 😉 А взагалі, це просто було неймовірно та незабутньо! Подорож, яку я буду згадувати ще дуже довго. Тому, ще раз дякую всім, хто зробив цю подорож такою!
p.s: дивіться фотки в групі ВК, там знайдете багато цікавих моментів)
Сервіс щасливий карочє ☺
Д Я К У Ю!!!

Дмитро. Курсы польского языка в Польше

69

Курсы интенсивного изучения польского языка произвели на меня хорошее впечатление. Это отличный способ за короткое время выучить иностранный (польский) язык. Благодаря UniverPL у меня появилась возможность познакомиться с новыми людьми, выучить много нового и увидеть город, в который я всегда мечтал поехать. Все было очень хорошо организовано. UniverPL выполнила свою работу на отлично.
Хотел бы отдельно поблагодарить Марию и Романа, которые помогали мне в любых вопросах и вложили в нас душу. Я подготовился к студенческой жизни и учебе. Когда начнется обучение, мне будет намного легче. Спасибо Вам!

Тимур. Курсы польского языка в Польше

68

Нас поселили в хорошее общежитие с неплохими условиями. Интенсивные курсы польского языка помогли очень. Очень хороший преподаватель Пан Мачей. Наши координаторы помогли нам выучить польский язык. Было очень весело, координаторы показывали нам город и ходили на много экскурсий. Мне очень понравились эти курсы.

Денис. Курсы польского языка в Польше

67

Курсы интенсивного изучения польского языка в Варшаве не прошли зря. Я очень доволен результатами и процессом обучения. Наш преподаватель была очень толерантна с нами и всё ясно объясняла. Когда мы не понимали материал на помощь нам приходила Юля, которая разъясняла нам наши вопросы и давала дополнительные материалы для обучения. Общежитие было хорошим. Координаторы контролировали наши передвижения по Варшаве и следили, чтобы мы к 22:00 часам находились в номерах. Университет, в котором мы занимались, был отличным местом для получения новых знаний и не только их.

В свободное время мы не скучали, наши постоянные координаторы – Роман с Машей показывали все достопримечательности Варшавы и помогали вкусно покушать, ведь с этим периодически возникли трудности. В итоге я остался довольным этой поездкой.

Иван . Курсы польского языка в Польше

65

Akademik (общежитие) это первое, что я увидел и впечатления очень даже положительные, особенно по сравнению с нашими, условия проживания приличные.

«Смотрящие» справились со своими обязанностями. Относительно досуга ну такое: зоопарк на 3, музеи ни о чем, парк Łazienki Królewskie 4, хотелось бы больше веселого досуга «18+».

«Бурса» ничего так, нормально, преподаватель отличная очень-очень, учиться не напряжно, весело и интересно, а главное на польском и все. Общее впечатление: для отпуска – сойдёт. Услуги компании УниверПЛ на высоком уровне.

Максимилиан. Курсы польского языка в Польше

64

1. Общежитие – претензий нет. Все, как и обещалось. Хорошее, уютное здание, bardzo ładne.
2. Координаторы – в целом, положительные люди. Контакт с ними вышел.

3. WUM (университет) – новые, комфортные аудитории. Цены в столовой оказались дороже, чем ожидалось, впрочем, еда и обслуживание достаточное. То же не могу сказать о полученных знаниях. Однако я считаю это ошибкой не преподавателей, а непосредственно составителей программы курсов (которая на практике почти отсутствует).

4. Общее впечатление, весьма смешанное. С одной стороны, я достойно провел время, совмещая учебы с отдыхом. С другой стороны, не ощутил того погружения в польскую среду.

Организаторам «бардзо» хотел бы пожелать дальнейшего расширения, улучшения, продвижения. Также, стоило бы обратить внимание на свободное время участников курсов. Лично я на себе этого не ощутил, так как всегда находил чем себя занять (о результатах вы были в скором времени оповещены). Но заметил, что много людей скучало, осталось недовольными потраченным временем.

К слову, не оказалось никаких спортивных увлечений, хотя я ясно помню разговор хотя бы о спортзале.

Никита. Курсы польского языка в Польше

63

Были мы в Варшаве,
Курсы интенсив,
Знаем мы польский теперь.
Три иероглифа – знание, любовь, мужское процветание.

Олександр. Курси польської мови в Польщі

62

Все було просто супер! Викладач в моєї групи був дуже добрий: зрозуміло пояснює і багато жартує) навчання було «bardzo ciekawe» =) Гуртожиток з усіма зручностями. Велике дякую Координаторам UniverPL! Вони стали нам друзями, допомагали нам та організовували цікаву культурну програму. Ну, а з Варшавою все зрозуміло – вона чарівна. Єдиний мінус – дуже рано вставати). В цілому мені дуже сподобалось.

Олександра. Курси польської мови в Польщі

61

Я не шкодую, що поїхала на інтенсивний курс польської мови. Місяць у Варшаві пройшов дуже швидко. Вчителі справжні професіонали своєї справи і навчили нас багато чому. Окреме дякую треба сказати координаторам, які в усьому були готові допомогти і придумали цікаву програму. Умови в гуртожитку чудові, а з дівчатами за місяць стали справжньою родиною. Знайшла тут багато нових друзів і познайомилася з чудовими людьми. Всім раджу їхати! Не пошкодуєте.

Богдан. Курсы польского языка в Польше

60

Здравствуйте, меня зовут Богдан Олегович. Я бы хотел поделиться своими впечатлениями о мероприятии, которое проходило в период с 04.08.2014 по 30.08.2014г.

Прежде всего, хотелось бы отметить, что наше пребывание на территории Польши прошло успешно. В процессе проживания и обучения я приобрёл следующие навыки:

1. Приготовление блюд традиционной кухни

2. Паркура (франц. бег с препятствиями)

3. Знания польского языка

Хотелось бы пожелать терпения, любви, счастья, здоровья и море поцелуев.
Искренне Ваш, Богдан. =)

Татьяна. Курсы польского языка в Польше

59

Хотелось бы сказать отдельное спасибо польским преподавателям, так как все знания на протяжении месяца были очень интересными и занимательными. Удалось почерпнуть много нового и полезного для дальнейшей учебы в Польше. Остался немного неприятный осадок от общей организации культурных мероприятий и совместных походов в город на экскурсии и т.д., поскольку времени на отдых практически не оставалось. Хотелось бы самостоятельно распределить своё время, а также распоряжаться им по собственному желанию. О приблизительных затратах на экскурсии и о степени их обязательности нужно предупреждать заранее (до начала поездки)! Общительность, доступность и квалифицированность всех координаторов очень порадовала! Огромное спасибо Роману и Юле!
P.S. Огромный привет нашим преподавателям. Надеюсь, он до них дойдёт =)
Слава Україні!

Сергій. Курси польської мови в Польщі

58

Все сподобалось. Особливо заняття польської мови та екскурсії.

Катерина. Курси польської мови в Польщі

57

Ось і промайнув місяць навчання у Польщі. На цю подорож я покладала багато надій і можу з впевненістю сказати, що мої сподівання виправдалися. Перше, що мене вразило – це організація самих курсів: не було жодної затримки в оформленні документів. При поселенні у гуртожиток відчувалося, що ми знаходимось у Європі. Стосовно викладання польської мови можу сказати, що з нами працювали висококваліфіковані викладачі. Особливу подяку хочу виразити координатору Юлії, яка цілодобово здатна була допомогти у всяких питаннях. Особисто я вражена досконалим рівнем спілкування з молоддю. Дуже захоплююча була подорож до Варшави – ми відвідали багато місць – особливо сподобались університети. Хотілось би поїхати ще раз (за умови знижки від фірми).
З повагою до UniverPL,
Катерина.

Владислав. Курси польської мови в Польщі

56

Дякуючи цьому курсу, я зрозумів багато нюансів польської мови. Став краще володіти польською мовою. Наше дозвілля було веселим, цікавим. Кожного дня ми десь були. Дякуючи нашим координаторам, вони зробили все для того, щоб ми не сумували, нам було цікаво. Кожного ранку отримували смс від Романа «Доброго ранку» – це було весело. Мені дуже все сподобалось. Буду тепер знати, де в Польщі можна відпочити, по яких магазинах краще пройтися.

Іра. Курси польської мови в Польщі

55

«Ми на курсах у Варшаві»

Приїхавши у Варшаву до гуртожитку – його мешканці зустріли нас дуже патріотично!

Переваги:

1. Проживання в гуртожитку оцінюю на 4+ (з 5)
2. На лекціях було завжди весело і цікаво!
3. Координатори завжди допомагали, як із домашнім завданням, так і в буденних справах, за що їм «велике дякую»!
4. В день Незалежності України, незважаючи на те, що у Варшаві йшов дощ, багато людей вийшло підтримати Україну і заспівали разом українських пісень.
5. Сподобалося, що автобуси їздять рівно по графіку
6. Велодоріжки є скрізь. Вразило, що на велосипедах їздять дуже багато людей. Обов’язково привезу свій велосипед до Польщі.
7. Коли чуєш польську мову скрізь (в автобусах, у магазині чи просто на вулиці) вона справді швидше вчиться.
Недоліки:
1. Погода майже весь час була пахмурна.
2. У зв’язку з курсом валют ціни на продукти і все інше майже такі самі, як і в Україні.

Вражень багато. Написала все дуже стисло.

P.S. Вибачте за орфографічні помилки =)

Юрій. Курси польської мови в Польщі

54

Інтенсивний курс польської мови в Варшаві мені сподобався. У гуртожитках все було, щоб нормально жити: меблі, душ, гаряча вода, кухня, телевізор, холодильник. Стосовно самих курсів, то викладачі були хороші. За один місяць отримав великий багаж знань.

Протягом курсів були дуже цікаві екскурсії. Весело проводили час завдяки хорошій організації координаторів. Дуже вдячний Юлі, яка допомогла нам вивчати польську мову на додаткових заняттях.

Особливо вдячний Роману, який завжди допомагав нам при виникненні будь-яких проблем. До нього можна було звернутись за допомогою у будь-який час.

Загалом курси UniverPL сподобались. Все було на високому рівні.

Анна. Курсы польского языка в Польше

53

Мое решение поехать на курсы польского языка в Варшаву было спонтанным, и я рада, что решилась. Месяц, который я здесь провела, пролетел невероятно быстро и интересно. Я прилично повысила свои знания. Всем советую ехать!

У нас был замечательный учитель польского языка, благодаря которому лекции в 5 часов пролетали как 10 минут. Самое интересное, что он знает некоторые украинские слова и время от времени их использует. Рада что попала именно к нему в группу.

Работа координаторов была на высоком уровне. Большее кол-во времени мы общались с координатором Юлей. Помимо того, что она отличный учитель польского языка, она замечательный и веселый человек! Спасибо ей и остальным координаторам UniverPL за всё.

Досуг мы проводили очень интересно. Координаторы постоянно для нас организовывали познавательные экскурсии, в самые важные и интересные места Варшавы. А в ней есть что смотреть, даже без гроша в кармане.

Что касается питания, то цены здесь такие же, как и в Украине. А при нежелании готовить можно отлично покушать в кафе за 15zł.

Світлана. Курси польської мови в Польщі

52

Плюси:
– мала змогу спілкуватися з поляками напряму;
– хороші вчителі;
– багато різних екскурсій;
– підтягнула граматику, вивчила нові терміни і слова, розглядали актуальні теми під час занять;

Мінуси:
– заняття о 8.00;
– могли б пройти набагато більше, закінчити 3-тю Hurru і отримати рівень В2 (тому що, це не можна назвати інтенсивом);
– багато невихованих людей в заїзді, які псують все враження під час і по курсах.

Дарья. Курсы польского языка в Польше

51

Всё понравилось! Единственное, что было не очень – погода (было дождливо и прохладно). Каждый день ходили на экскурсии, посетили несколько университетов. Безумно понравился и запомнился музей Коперника и зоопарк. Условия в Общаге были шикарные: горячая вода круглосуточно, хороший ремонт в блоке, новая мебель, бесплатный интернет (правда кабельный). Огромный плюс польских курсов в том, что занятия проводили преподаватели – поляки. Каждую среду нам показывали польский фильм (откровенно говоря, фильмы поляки не умеют снимать, поэтому не всегда хотелось идти на фильм). Теперь немного слов о транспорте … учитывая и сравнивая, что в Украине маршрутки и дороги в ужасном состоянии, то в Польше всё наоборот – автобусы приходят по расписанию (если опаздывает, то только на пару минут!!!). Поэтому, добираться до университета, где проходили курсы, было сплошное удовольствие, так как в самом автобусе чисто и есть кондиционер. Поездка занимало где-то, с одной пересадкой, около 40 минут. До центра Варшавы ехать примерно столько же было, что очень удобно. В свободное время от занятий часто выезжали в старую часть города (вначале нас сопровождали координаторы, потом после освоения местности разрешали самостоятельно это делать, предупредив только об этом заранее). Что касается самого коллектива: нас было около 70 человек и три координатора от UniverPL, которые нянчились с нами, как с малыми детками =))) (проверяли и помогали делать домашку, сопровождали нас ежедневно на занятия до университета, и решали многие другие наши проблемы, и отвечали на наши вопросы (а их у нас было очень много!). Что касается лично меня, я поступала в Краковский университет и координатор Роман лично помог мне с билетами до Кракова и договорился о том, что меня в Кракове встретят и проведут до университета, где происходили вступительные экзамены. Спасибо тебе за это! Также огромное спасибо координатору Юльчику, она проводила с нами дополнительные занятия по польскому, что в дальнейшем повлияло на наши знания пол.яз.

Даша. Курси польської мови в Польщі

50

Курси польської мови у Варшаві залишили безліч теплих та незабутніх вражень. Все було дуже чудово. Хочу Вам висловити свою вдячність за допомогу при навчанні польської мови. Мені дуже подобається викладацький склад в університеті та й сам університет. Гуртожиток прекрасний і житлові умови хороші. Робота наших координаторі (Рома, Маша, Юля) були на висоті. Вони завжди допомагали нам при потребі. Мені тут дуже подобається. Дякую за все UniverPL =)

Ніколь. Курси польської мови в Польщі

48

Місяць тому я приїхала до Польщі. Насправді, мені дуже сподобалось тут. Особливо душ для інвалідів та неіснуючий балкон. Я так і не навчилася варити макарони, але можу зварити чай. Також, я навчилась прасувати на підлозі, стільчику та на ліжку. Музею Коперніка даю 4 зірки. Моїм хобі стало помічати біг-борди із серіалом Ганнібал. Мені сподобалось: жити в гуртожитку з веселити «sąsiadkami», готувати їжу самостійно, спацерувати по Варшаві = екскурсії.

P.S. Не хочу їхати від нашого викладача – Мачея.

Ангеліна. Курси польської мови в Польщі

44

Курс польської мови у Варшаві залишив безліч емоцій. Все було дуже круто, я не тільки вивчала мову, а й мала змогу відвідати безліч цікавих і незабутніх місць, нові друзі, незабутні враження, чуйні, а головне відповідальні куратори, які завжди створювали для нас дружню атмосферу. Роман, Марія, Юлія – куратори, які допомагали нам у будь-яких питаннях. У наступному році із задоволенням приїду знову.
UniverPL – дякую за чудові канікули =)

Євгеній. Курси польської мови в Польщі

47

Що я можу сказати на рахунок курсів UniverPL? Мені все сподобалось, були звичайно різні моменти, але в загальному все класно. Лекції були нормальними, але рано починались, як на мене. Наші викладачки були класними, особливо відзначилась Віолета. Трошки було за багато контролю, проте це логічно – «дурні» діти в іншій країні. Координатори UniverPL, незважаючи ні на що, були нормальними, допомагали у всьому, підказували. Особливо Роман, без нього було важче і робили б що хотіли, а так був порядок. Нормальний пацан, можна сказати. Маша також «норм» координатор, інколи була зла, але то фігня. Враження залишились шикарні, особисто запам’ятався «Стадіон Народовий». Життя в гуртожитку це «щось», хоча треба звикати, спогадів дофіга, особливо запам’яталась «чистота блока». Підсумовуючи, скажу, що вже нормально, курси класні, мову підучив.

Мария. Курсы польского языка в Польше

45

Очень быстро пролетело время и наши курсы закончились. Что касается учебы, то учителя очень доступно и понятно объясняют материал, темы. Лекции понравились, но единственный минус – это начало на 8.00.

Координаторы – Юля, Мария, Роман – Спасибо Вам. Всегда помогали, отвечали на все вопросы. Отдельное спасибо за смс!!! Все экскурсии очень понравились, были интересны и познавательные. Варшава – СУПЕР!
UNIVERPL, спасибо за незабываемый отдых и знания =)

Ігор. Курси польської мови в Польщі

43

Курси UniverPL мені дуже сподобались. Координатори та компанія завжди організовували нам різні екскурсії та додаткові заняття з польської мови. Щодо дозвілля, то я можу сказати, що координатори не обмежують нас у будь-чому. Лекції з нашим вчителем Мачеєм мені дуже сподобались, тому що швидкість вивчення польської мови досить велика. Мені дуже знадобились ці знання і я бажаю, аби цю компанію використовували та знали у всьому Світі!

Ольга. Курси польської мови в Польщі

42

Курси польської мови в Варшаві мені дуже сподобалися.

По-перше, заняття проходили досить незвичайно: робота в групах, перегляд цікавих відео тощо.

По-друге, екскурсії, на які ми ходили, були досить пізнавальними. Особливе враження на мене справив музей Коперника, який я рекомендую відвідати кожному, хто цікавиться новітніми технологіями.

По-третє, ця подорож запам’ятається мені надзвичайно дружнім колективом, з яким мені ніколи не було сумно.

Отже, особисто для мене, курси UniverPL були дуже крутими. Я ні разу не пошкодувала, що поїхала сюди!

Юлія. Курси польської мови в Польщі

41

Інтенсивний курс UniverPL у Варшаві цілком справив мої очікування. Доволі занять та екскурсій зробили цей період мого життя продуктивним та цікавим! Цікаво було відвідати «Парад Вишиванок» в День Незалежності України. До того ж, так як це був мій перший візит до Варшави, курси сприяли орієнтації в місті. Також, сподіваюся, що курси покращили мої знання польської мови. В цілому, можна сказати, що «Інтенсивний курс польської мови у Варшаві 2014» мені дуже сподобався і я рекомендую його іншим студентам в наступному році.

Олександр. Курси польської мови в Польщі

40

Без сумніву можу сказати, що ці курси за короткий час дають можливість подолати мовний бар’єр та освоїти мову. Відвідував курси із задоволенням!

Був вражений високим рівнем викладачів та дружньою атмосферою під час навчання та відпочинку.

Окрема подяка нашим організаторам курсів: Роману, Марії та Юлії, котрі допомагали у навчанні та проводженні вільного часу.

Інтенсивні мовні курси у Варшаві – це чудова можливість поєднати навчання і відпочинок у столиці європейської держави.
27.08.2014р.

Юрій. Курси польської мови в Польщі

39

Загальне враження дуже позитивне. Гуртожиток зручний, має все необхідне для проживання. Дуже класний Інтернет. Все чудово організовано, цікава навчальна програма, яка включала в себе екскурсії по Варшаві, пари та польські фільми, мені було дуже цікаво. Була присутня дружня атмосфера між усіма – це теж великий плюс. Також у мене був дуже хороший викладач польської мови із чудовим почуттям гумору, який доступно викладав навчальний матеріал. Мені дуже сподобався Інтенсивний курс польської мови.

Игорь. Курсы польского языка в Польше

38

Начнём с того, что очень хорошо всё организовано. С самого начала курсов чувствовал себя «в своей тарелке». Поселился в хорошее общежитие с хорошим соседом, мы быстро с ним сдружились и вполне доверяем друг другу и помогали в любой ситуации. Общежитие отличное, но пару мелких деталей не хватало, но в общем было не плохое общежитие. Советую сходить всем в музей Коперника, потому что там действительно не потеряешь время зря. Спасибо всем координаторам UniverPL за помощь, очень дружно было на протяжении всей поездки. Не могу не сказать про нашу просто замечательную преподавательницу – Joalanna (вроде так =)) Спасибо ей огромное, очень хорошо преподаёт. 27.08.2014р.

Аліна. Курси польської мови в Польщі

37

Час, проведений у Варшаві, був чудовим. По приїзду звикали до нових умов, помешкання та розкладу.
На рахунок помешкання можу сказати, що не вистачає мікрохвильовки і електрочайника. А так жити можна. Хоча це не готель класу люкс. Але, оскільки більшу частину дня проводиш поза гуртожитком, то інтер’єр особливо не важливий.

Враження від університету залишилися найкращі. Чудові вчителі, які доступно пояснюють і терпляче відносяться до учнів. Також заняття проходять у різних формах та по цікавих книжках.

Екскурсії по місту, музеях та університетах були цікавими. Куратори намагалися зробити все, щоб час проводили весело і з користю.

Координатори – відкриті молоді люди. Завжди допомагали, якщо виникали питання.

Зустріла багато нових цікавих людей. Дякую UniverPL.

Юлія. Курси польської мови в Польщі

36

По закінченню курсів у мене залишилися тільки позитивні емоції. Цей час був відпочинком, котрий вдало поєднувався з наполегливою роботою. Для мене ці курси були просто необхідні не тільки для покращення знань польської мови, це також чудовий час для адаптації в чужій країні. Впевнена, що сама я не впоралася б. дуже вдячна нашим координаторам, дякую Вам за хорошу роботу і розуміння =) Я ніколи не забуду цей місяць. Тут я познайомилася з новими людьми. Також час проживання в гуртожитку для мене став життєвим уроком, адже я ніколи раніше не мала такого досвіду. Дякую UniverPL за хороші спогади і життєві уроки.

Наталія. Курси польської мови в Польщі

35

Доброго дня, Всім! Взимку я вирішила продовжити навчання зі ступеня магістра в Польщі. Для цього треба було знайти надійний освітній центр, який би мені допоміг. Шукала я його через інтернет, потім питала відгуки у друзів, які вже навчаються в Польщі. Зібравши всі “за” та “проти” я зупинилася на UniverPL.

Допомогою освітнього центру задоволена, все організовано і досконало продумано до дрібниць. Часто мала багато запитань, на які мені завжди охоче відповідав менеджер Сall-центру Світлана (дуже мила і приємна дівчина). Також їздила на місячний інтенсив польської мови, на якому можна вчити мову і одночасно знайомитися з майбутніми місцями і містами навчання.

Але були звісно і деякі мінуси – це надмірна кількість екскурсій в перші дні, та деякі неприємні одногрупники, які приїхали на курси зовсім не вчитися.

Дякую за увагу!

Павло. Курси польської мови в Польщі

34

Мені дуже сподобалися курси польської мови у Варшаві. Все було на найкращому рівні. Наші «куратори» були дуже ввічливими, добрими людьми.

Наше місце проживання було – «лакшері». Люди, які в нас вели уроки, були дуже кваліфікованими і відзивчивими педагогами (окрім Ганжика).

На цих курсах мені дали змогу відчути себе справжнім поляком.

В різні незрозумілі моменти наші куратори допомагали нам і за жодних умов нам не відмовляли.

Дякую UniverPL за ці курси !!!

Вікторія. Курси польської мови в Польщі

33

Мої враження про інтенсивний курс польської мови у Варшаві дуже позитивні. Тут все було класно з самого першого дня я потрапила у гарний колектив, у мене були дуже хороші координатори, які допомагали нам, якщо були якісь запитання. По приїзду нас поселили в гуртожиток, кімнати дуже просторі, в блоках є все для комфортного проживання. Курси польської мови проходили у відомому університеті Варшави, мені там дуже сподобалося навчатись, адже у мене була найкраща викладачка =) Уроки проходили дуже цікаво, більшість часу ми практикували спілкування польською мовою, дивились різні кліпи та фільми, слухали польську музику, адже це дуже допомагає у вивченні мови. Я приїхала на курси з нульовим рівнем знання мови, але дуже швидко почала все розуміти. В наступному році я планую приїхати на ці курси іще раз, адже вступаю в університет через рік.

Наші координатори приділяли нам багато часу, ми їздили на цікаві екскурсії, такі як: екскурсія в старе місто, галерею, Королівський парк та Стадіон Народовий. Наш координатор – Юля, проводила нам додаткові заняття і я їй вдячна за це, адже вони нам дуже допомагали. Загальне враження про курси тільки хороше, тут завжди панувала весела атмосфера. Всім рекомендую відвідати курси польської мови через фірму «UniverPL» =)

Тетяна. Курси польської мови в Польщі

32

Мені сподобалося. Координатори молодці, знають свою роботу. Рома, Маша та Юля стали нам друзями. Колектив є добрий. Багато друзів з’явилося за місяць проведений у Варшаві. Курси польської мови мають толк. З рівня «zero» я піднялася трохи вище. Якщо я раніше не розуміла людей навколо себе, зараз я можу з ними розмовляти. Дякую нашій вчительці за це. І дуже дякую координатору Юлі за додаткові заняття. Вони мені дуже допомогли.

У вільний час ми також не нудьгували. Дуже часто ми ходили на екскурсії. Багато із них мені добре запам’яталися. Всі вони були дуже цікаві.

Для себе я також багато зрозуміла. На всі свої запитання я отримала відповіді. Завдяки UniverPL я вирішила що буду робити далі. Також залишилося дуже багато добрих спогадів.
Ще раз дякую усім хто був зі мною протягом цього місяця.

Аліна. Курси польської мови в Польщі

30

Місяць тому ми приїхали в Польщу. Заселившись в гуртожиток і побачивши умови проживання, я приємно здивувалася. Кімнати досить затишні та просторі. В блоці є все необхідне для комфортного проживання. Розташування гуртожитку також є дуже зручним, поруч є великі торгівельні центри та супермаркети. Що стосується самого навчання, то я залишилась дуже задоволена курсами, виражаю окрему подяку нашій вчительці польського, яка за невеликий термін змогла навчити нас багатьом речам. І я, як людина, яка приїхала на курси і вивчала польську з нуля, так як не мала зовсім ніяких знань, можу сказати, що за місяць я досягла великих результатів і вони досить непогані. Взагалі, цей місяць був для мене досить пізнавальним, цікавим та веселим, адже окрім навчання у нас були ще й екскурсії: ми їздили на Варшавський стадіон, в музей новітніх технологій Коперника, також була екскурсія в Łazienki Królewskie, в галерею сучасного мистецтва „Zachęta” та в багато інших цікавих місць. Також були екскурсії до Варшавських університетів, що є дуже корисним для майбутніх абітурієнтів.

І, звісно ж, велике-велике спасибі нашим координаторам: Ромі, Маші та Юлі, які допомагали нам у будь-яких ситуаціях та давали нам багато цікавої інформації. Окрема подяка координатору Юлі, яка проводила нам додаткові уроки польської та пояснювала матеріал, в разі якщо ми чогось не розуміли.

Коротше кажучи, все було супер, дякую UniverPL! =)

Карина. Курсы польского языка в Польше

29

Месяц проведенный в Варшаве с компанией «UniverPL» был просто самым лучшим в моей жизни.
Лекции польского были настолько интересными, что я вставала в 5:00 утра, чтобы сесть на автобус и доехать до университета. Спасибо огромное нашей учительнице, что каждую пару терпела наш смех и улыбалась вместе с нами хоть и не понимала из-за чего так «ржём». Спасибо за те знания, которые дала нам.

Экскурсии в университеты, музеи и прочее места проходили очень весело, круто и незабываемо. Машуля с Юльчиком вообще офигенные. Я буду очень скучать за вами. Рома, тебе отдельная благодарность за терпение и юмор.

Юльчик, Машуля, Ромчик (Любчик), Спасибо Большое! 27.08.2014р.

Олександр. Курси польської мови в Польщі

28

Мої очікування від поїздки до Польщі справдилися на всі 100%. У Варшаву я приїхав вперше на інтенсивний курс польської мови. Провівши місяць у столиці Польщі, я був приємно вражений: гарне місто, привітні люди. Що стосується навчання та умов проживання, я цілком задоволений – за цей невеликий період, рівень польської мови значно покращився, викладачі до нас гарно відносились, у всьому допомагали.

Проживали ми у новому, сучасному гуртожитку. У вільний час від навчання наші координатори організовували нам різні екскурсії, які ми з великим задоволенням відвідували. Тут я знайшов багато нових друзів. З якими маю чудові відносини.

На кінець, хотів би подякувати компанії «UniverPL» за організацію незабутньої поїздки!

Юрій. Курси польської мови в Польщі

27

Незважаючи на розподіл по групам, який відбувся у перші дні перебування у Варшаві, кінцевим результатом поїздки на мовні курси залишився задоволений. Мовна програма виявилась корисною, а наші координатори доклали не мало зусиль, щоб наше перебування у Польщі запам’яталось не тільки навчанням, але й пізнанням чужого міста та культури.

Михайло. Курси польської мови в Польщі

25

Дуже сподобався курс польської мови від UniverPL. Я дізнався багато нового і цікавого про Польщу та про місто, де я буду навчатися. Знайшов нових знайомих, що також стало приємним доповненням цих курсів.
Найбільше вдячний нашому координатору Роману, котрий допоміг вирішити багато проблем, пов’язаних з побутом і навчанням не тільки мені, а й усім учасникам курсу.

Це були незабутні враження. Сподіваюсь, що у майбутньому їх буде тільки більше.

Дарья . Курсы польского языка в Польше

24

4 недели в Варшаве оставили много впечатлений и эмоций. Всё было абсолютно новым и интересным. Во время курса я не только изучала польский, но и знакомилась с городом, в котором мне предстоит учиться.
Хотелось бы поблагодарить наших координатором, которые сопровождали нас в течении этого курса.

Отдельное огромное «Спасибо» нашему координатору Роману, который приходил на помощь и давал ответы на интересующие вопросы.

Спасибо UniverPL за новые возможности.

Яна. Курси польської мови в Польщі

23

Курси просто шикарні. Лекції дуже цікаві, проходять дуже швидко завдяки вчителям. Також дуже хороші наші координатори! =) які показували нам місто. Найбільше мені запам’ятався парк Łazienki Królewskie. Також буду довго пам’ятати музей Коперника. Життя в гуртожитку дуже веселе і сам гуртожиток теж не поганий, я очікувала гіршого =) Дякую «UniverPL» за гарно організовані курси!

Владислав. Курси польської мови в Польщі

22

У Варшаву я приїхав вперше. Мої очікування від поїздки справдилися. Проживши у місті Варшава, був дуже здивованим відношенням людей, які мешкають в Польщі. Усі люди відрізняються від нас майже всім. Нам до Європи далеко!!! Що стосується міста – Варшава дуже гарне місто, з великою історією. Кількість місць для відпочинку необмежена.

Щодо навчання, курсів – особисто мені, дуже сподобались. Мій викладач Мачєй запам’ятається назавжди.
Координатори завжди допомагали у всіх запитаннях. Підготовка до поїздки у Варшаву та інтенсивні курси польської мови відбулась на високому рівні.

Велике спасибі UniverPL за проведений час!!!
P.S. Vlad

Нікіта. Курси польської мови в Польщі

21

Курси дуже сподобалися. Організація дуже гарна, екскурсії гарно продумані, дозвілля гарно сплановано, курси самої мови дуже розвивають та поглиблюють знання польської. Координатори підібрані дуже добре. Вони досить гарно відносяться до дітей і спілкування з ними цікаве.

Ольга. Курси польської мови в Польщі

20

Інтенсивний курс польської мови у Варшаві був дуже цікавий та насичений. Починаючи посадкою на автобус у Києві, поїздка була дуже комфортною. Жили ми у чудовому районі Варшави у дуже добрій «общязі». Координатори дуже швидко нас розселили, розповіли необхідну інформацію про наше перебування. Швидко зробили нам проїздні і на протязі курсів допомагали нам в усьому. В цілому курси проходили у класному університеті. Вчителі мови навчили нас багато нового та цікавого. Координатори влаштовували нам багато цікавих екскурсій, водили нас по цікавих місцях Варшави. В цьому чудовому місці зібралась дуже крута компанія. Я знайшла багато нових друзів по всім містах України. Роман, Марія, Юлія дякую Вам за цей місяць!!! UniverPL – найкращі!

В наступному році я обов’язково приїду на ці курси ще раз! Дякую Вам за цей місяць!!!

Вероніка. Курси польської мови в Польщі

19

Хотіла би розповісти про інтенсивний курс польської мови в Варшаві. По-перше, мені дуже сподобалося, бо було цікаво, пізнавально. Окремо дякую за це нашим координаторам – Роману, Марії, Юлії. Вони дуже допомагали нам протягом поїздки, підтримували, підказували. За цей час я підняла свій рівень польської мови, суттєве значення мав постійний контакт з носіями мови. Вразив університет, в якому проходили курси. Подивившись на інші, розумієш, що цей вуз найкращий. Чудові кабінети, аудиторії, викладачі.

В гуртожитку були середні умови, їхати до університету не дуже зручно, хоч і недовго. Сподобалося і саме місто. Варшава вражає своєю різноманітністю, рівнем життя: парки, стадіони, площі, торгівельно-розважальні центри. Всюди чисто, на мій погляд, неможливо загубитися.

Після курсів виникло бажання потрапити до польського університету, навіть варшавського. Тепер це здається більш реальним, ніж раніше.

Дякую UniverPL за чудовий місяць в Польщі. Хотіла б повернутися на курси в наступному році перед вступом до університету.

Марія. Курси польської мови в Польщі

18

Хотіла би залишити відгук про курс польської мови в Варшаві. Дуже сподобалось саме місто, особливо центр і район, де знаходиться наш гуртожиток.

Неймовірним був і університет, де ми навчались. Найгарніший і найсучасніший з усіх навчальних закладів, які я тут, в Польщі, побачила. Ще дуже сподобався наш вчитель, вона справді може добре і зрозуміло пояснити матеріал, до того ж, дуже зрозуміло говорить польською, що дуже допомогло в перші дні.

Хотілося б подякувати нашим координаторам – Роману, Марії та Юлії, що приділяли нам так багато часу і уваги, вирішували всі наші питання і допомогли з заняттями.

Гуртожиток теж задовільнив потреби, дуже зручно мати кухню на шістьох, а не на цілий поверх. І ще дуже гарно, що поруч була пральня.

Сама країна сподобалася, хоча я і бачила лише одне місто, хочеться повернутися сюди наступного року і, мабуть, тут вступити до університету, бо це здається більш реальним, ніж в інших європейських країн.
Сподівалося ще раз влітку відвідати курси від UniverPL, вже в якості майбутнього абітурієнта.

Олена. Курси польської мови в Польщі

17

В загальному поїздкою задоволена. Велике спасибі за можливість помандрувати і навчитися. Візит вийшов дуже насиченим і плідним. Програма навчання була цікавою та пізнавальною. Супроводжуючі координатори допомагали нам у всьому, за що ми дуже їм вдячні.

Олександр. Курси польської мови по SKYPE

16

Все моє життя так чи інакше зв’язане з вивченням мов. У школі та університеті я завжди вчив англійську чи німецьку, тож чудово знаю процес. Коли дізнався про те, що UniverPL проводить набір на курси польської по скайпу, то поставився до них достатньо скептично, адже не уявляв, як можна зацікавити та заохотити до вивчення іноземної мови коли твій вчитель знаходиться десь за сотні кілометрів від тебе. Але виявляється, що то можливо! Не дивлячись на деякі труднощі, які виникають при віртуальному спілкуванні наш вчитель (Тетяна) змогла організувати процес не тільки на високому технічному рівні, але і заохотила нас до вивчення мови. Процес був дійсно цікавим та пізнавальним! Ми мали змогу не лише діставати програмні знання, але і багато додаткових! В цілому, якщо засвоювати матеріал добросовісно, то курси скайп цілком можуть дати знання на рівень В2. Щодо мене, то я зміг дістати свій омріяний В1, але попрацювати самостійно довелось достатньо! Взагалі, враження про курс у мене дуже позитивні, рекомендую його людям, що готові працювати багато самостійно (студентам вузів особливо, школярам все ж буде важче) та володарями гарної слухової пам’яті, вона дуже стає в нагоді під час курсів 😉
B1 по скайпу – це можливо !

Валерія. Польська мова по Скайпу

15

Добрий День ) Мене звати Валерія !
Хотіла б вам розповісти про курси які мені запропонували Univer PL
Перед тим, як піти на ці курси, я займалась у репетитора 5 місяців , але мені це нічого не дало ,я навіть читати досконало не вміла, а за граматику я взагалі мовчу. Коли почала займатися на курсах, знаєте, з`явилось бажання вчити і розмовляти цією мовою, як рідною. З першого дня мені це дуже подобалось , ти сидиш вдома розмовляєш і вчиш польську, а ще гарним є те ,що в групі нас четверо , це дає можливість посміятись ,поговорити , заняття проводились не як уроки з суворою вчителькою, а я бесіда з друзями.
Великий плюс у в тому ,що Univer PL надіслали нам книжки , 1 и 2 Hurra, займатись по ним дуже зручно ,просто і дуже навіть цікаво,багато завдань на аудіо , і це допомагає вуху пристосовуватись до польської мови .
Періодично UniverPL надсилали польські газети, де я могла почитати та удосконалити читання, а також довідатись про польські новини. Домашні завдання дійсно заохочували , Вчителька скидала нам аудіо історії, ми дивились мультфільми на польській мові,обговорювали їх.
Цей курс триває 7 місяців, але вони пролетіли дуже швидко і я хочу сказати ,що ні разу не пошкодувала про те ,що пішла від своєї вчительки , на курсах ми одразу почали писати ,говорити , читати ,і це все не було як довга пісня. Здавалося, що, курси онлайн, що це за навчаття? Та ні , знаєте думаючи ,що деколи можна домашнє не робить , десь пролінуватися , ні, не правильно думаєте! Наша вчителька вела спеціальний журнал ,там де відмічала ,хто зробив домашнє, хто ні , відмічала хто як працював на занятті.
Ті хто ще думають , йти на ці курси,чи ні, то хочу сказати ,що якщо ви хочете вчити польську ,і приїхати на навчання і відчувати себе комфортно ,то курси саме для вас .
Це ефективно і швидко
Я рекомендую )

Катерина. Курси польської мови по Скайпу

14

Що можна сказати про он-лайн курси? Під час паралельного навчання в школі,он-лайн курси були дуже зручними,адже не треба було нікуди їхати,витрачати свій час на дорогу,бо у випускного класу завжди навантаження йде більш інтенсивно,ніж в інші роки. Єдина проблема,яка в нас могла виникнути – це неполадки зі зв`язком,або іноді відсутність інтернету,але в такому разі заняття переносилося. Хотілося б висловити особливу вдячність пані Тетяні,яка була дуже привітною та терплячою до нас,могла по декілька разів повторити той самий матеріал,щоб нам було більш зрозуміло,”розжовувала” кожне слово,нам же лише залишалось просто запам`ятовувати та бути уважними. Також я потрапила в чудову групу,з деякими і надалі будемо підтримувати контакт,можливо навіть зустрінемося:) “UniverPL” також не можна обділити увагою,їм хочеться подякувати за таку можливість,вивчати польську мову,не виходячи з власної кімнати. На останок,хочу додати,що он-лайн курси – це чудова можливість,вони повністю виправдали мої сподівання,а єдине,що вони вимагали від нас – це бути уважними та дійсно бажати вивчити мову:)

Отзыв: і врешті обрала UniverPL…

12

Доброго дня!

Маючи намір вступати до Польщі, переглянула декілька різних програм, організацій, які займалися вступом, і врешті обрала “UniverPL”. Я задоволена своїм вибором, бо тут знаходять індивідуальний підхід до кожного абітурієнта, допомагають з документами, вивченням мови тощо.

До речі, зараз вивчаю польську на он-лайн-курсах по Skype, запропонованих “UniverPL”. Плюс такого навчання в тому, що все відбувається в зручному для тебе місці, потрібен лише доступ до Інтернету. Вчимося в групі з 5 чоловік і, відповідно, на кожного учня припадає достатньо уваги. Звичайно ж, не можна не сказати про нашу вчительку, пані Олю, яка розуміє кожного учня, підтримує нас, доступно пояснює будь-який матеріал, навіть важкий. Мені подобається, що на заняттях панує дружня атмосфера, а також є досить цікава методика викладання і поєднання теоретичних знань з практикою. Надіюся, що цей курс дасть міцну основу для мого майбутнього навчання.

Всім хто, збирається вступати до Польщі, раджу саме цю програму. Дякую “UniverPL”!

Отзыв: занимаюсь польским языком по скайпу…

11

Я занимаюсь польским языком по скайпу уже несколько месяцев. Я очень довольна и я могу рассказать о некоторых преимуществах таких курсов. Во-первых, мне очень нравиться дружеская атмосфера у нас на занятиях. Я легко нашла общий язык с учителем и учасниками нашей группы. Всегда можно переспрашивать или задавать вопросы, если что-то не понятно и вам с радостью все объяснят и расскажут. Во-вторых, мне нравится уровень знаний учителя. Я считаю его очень компетентным. И в-третьих, обучение по скайпу это конечно же очень удобно.По моему мнению, наши занятия очень подходят для тех, кто хочет выучить польский язык на высокий уровень.

Отзыв: Курси польської мови з викладачем Ольгою…

10

Курси польської мови з викладачем Ольгою, особисто мені, дуже подобаються. Заняття з нею завжди дуже цікаві, часто проходять в ігровій формі. Це викладачка яка все досить зрозуміло пояснює, і не дає нам нудьгувати на заняттях. Ще хочу відмітити непогану онлайн підтримку у вигляді відео і аудіо матеріалів. Наша група ще не дуже добре вдосконалила свої знання, ми часто відповідаємо не вірно і смішно. Але ці всі моменти проходять позитивно, а все це створює сприятливу атмосферу для навчання. Фаховий підхід цікавий, неординарний навчальний процес, кваліфікована викладачка, це ті позитивні аспекти, які допомагають мені ефективно вивчати польську мову та історію Польщі.

Отзыв: Про курси польської мови по скайпу можу сказати тільки найкраще…

9

Про курси польської мови по скайпу можу сказати тільки найкраще! Пані Оля дуже добра вчителька, яка окрім корисної інформації, давала нам заряд польської енергії.
Викладач за допомогою використання різних видів діяльності:-аудіо,відеозаписів, таблиць, схем…досить цікаво подає інформацію, при цьому діє індивідуальний підхід до кожного учня.
Дуже сподобалася граматика, кожного уроку нові тексти,які цікаво слухати і записувати.
Поступово ми дізнаємося про кожного учасника з нашої групи.
Вивчити польську мову легко,якщо поринути в неї з “головою”
і,якщо це мета яка стоїть в тебе на шляху і ти йдеш до її здійснення:)
В цілому курси польської мови по скайпу дуже цікаві,підхід до навчання правильний, віддача викладача максимальна.

Отзыв: стою на шляху до своєї мрії…

8

Хочу сказати велике спасибі організаторам. Я пройшла не маленький шлях пізнання польської мови, і можу сказати, що вже стою на шляху до своєї мрії. Отриманні знання послугують містком до моєї кар’єри в майбутньому. Продовжуйте навчати людей, це дійсно важлива справа. Дякую, я дуже задоволена курсами і вчителем який їх веде.

Отзыв: решил обратится за помощью в UniverPL…

7

Начав изучать польский язык, я понял, что самому будет очень сложно и решил обратится за помощью в “UniverPL”.Мой выбор сразу пал на изучение языка через скайп, так как удобней всего для меня было изучать язык именно в домашней обстановке и никуда не торопясь. Группа состоит из пяти человек, с которыми всегда можно отработать свой навык в изучении языка, скучать не приходится.Занятия длятся полтора часа, чего вполне хватает для адекватного усвоения материала.Учитель всегда исправляет ошибки, дает различный материал который только способствует изучению языка. Единственным минусом является то, что могут возникнуть проблемы с связью. В общем курсом – остался доволен, это отличный толчок в изучении языка и способ получить всю необходимую базу.

Отзыв: Враження лише позитивні…

6

Враження лише позитивні. Заняття в групі з польської мови дуже цікаві. Викладач просто супер, дуже товариська. Чудовий підхід вчителя до учнів. Заняття завжди цікаві і веселі. В такій атмосфері матеріал засвоюється швидко й легко. Підручники дуже цікаві,все доступно написано,як на мене. На заняттях з польської мови ми вчимося говорити,висвітлювати свої думки,я вважаю, що це одне із головних .

Отзыв: представляю свое видение работы компании UniverPL…

5

Доброго времени суток, в данном отзыве представляю свое видение работы компании UniverPL. Вкратце о себе: закончил КНЛУ (бакалавр – специалист), учитель французского языка; работал в специализированных гимназиях Киева несколько лет. Со временем после окончания университета понял, что не стоит останавливаться на достигнутом, поэтому и было принято решение получить второе образование.
Не буду ходить вокруг да около, скажу сразу – услуги предоставленные компанией были выполнены на высочайшем уровне, соответствующем любым европейским стандартам. Именно такие компании и приближают нас к Европе не на словах, а на деле. Мне очень понравилось то, что от будущего студента требовалось минимум действий, что очень важно, особенно в условиях ограниченного времени, а также ограниченного желания разбираться что куда и как. Ведь вы понимаете, в Европе к правильности заполнения и подачи документов относятся с особой изощренностью, следовательно, усилий для достижения желанных результатов необходимо приложить не мало.
Все пункты договора – 10 баллов из 10, отлично ребята! В частности мне помогли с выбором ВУЗа (при мне звонили в ВУЗ и уточняли интересующие меня вопросы!), с документами, визой в Харькове (где нам встретил местный куратор и организовал нас), приездом в Польшу, поселением в общагу (что не просто самому). По приезду в Варшаву, я даже не знаю сколько раз связывался с местным куратором Романом по поводу самых разнообразных вопросов. Причем не раз после окончания контракта консультировался по важным вопросам, таким как: вид на жительство (karta pobytu); покупка и оформление авто. Последовав дельным советам, успешно решил данные вопросы и теперь могу спокойно отдыхать на каникулах и главное продвигаться к своей основной цели дальше.
Друзья, мне кажется UniverPL это хорошая инвестиция в ваше будущее, ведь на удачу не стоит надеяться – удачу нужно планировать и добиваться успеха. Ни одна компания не достигает успеха, если не инвестировать в нее со старта. Ту же аналогию можно провести и с персональным успехом. Те финансы, время, и усилия, которые будут вложены,- не только вернутся, но также обеспечат вам достойное Европейское будущее 🙂

Отзыв: Я хочу поділитися своїми враженнями щодо курсів UniverPL…

4

Добрий день!
Я хочу поділитися своїми враженнями щодо курсів UniverPL. Це найкраще місце для вивчення польської мови в Україні. Тут вас навчать не тільки розуміти та писати, а й говорити молодіжною польською мовою ,тобто з усіма сталими виразами які повинні бути в мові людини,що хоче не тільки навчатися а й жити в Польщі. Особливо мені сподобалися вчителі в UniverPL, вони мають високу кваліфікацію і певні навички в психології,які дозволяють їм легко справлятися з учнями уникаючи будь-яких конфліктів.
Я дуже задоволений що пішов на курси в UniverPL,це були кращі курси в моєму житті.

Отзыв: Dzień dobry wszystkim!!!

2

Dzień dobry wszystkim!!!
Мої враження від вивчення польської мови в UniverPL ВИКЛЮЧНО ПОЗИТИВНІ!!! Величезне дякую Пані Марії за сучасний підхід, різноманітний матеріал (ксерокси, відео, аудіо), корисні поради. Вивчення було легким і приємним, а атмосфера була кльова і дружелюбна. Вона усе пояснювала, розжовувала і “клала до рота”)) Мені завжди було цікаво і зрозуміло, адже Марія не обмежувалася правилами, а завжди наводила приклади, аби доступно донести інформацію. Вона завжди була готова допомогти і відповідала на всі запитання. І я вдячна, що саме вона була моєю nauczycielką!!!
Я з великим задоволенням відвідувала заняття!!!
Дякую Марії за знання і позитив!!!
Всім рекомендую саме цей українсько-польський центр освіти – “UniverPL”)))

Отзыв: Я зараз закінчую 4й курс свого університету…

photo_bba2ff5a6a7e8822fc9f9fb0b3f5a384

Я зараз закінчую 4й курс свого університету, дуже довго думала та вагалась, куди йти далі після його закінчення. В січні після зимовою сесії я вирішала, що хочу поступати на магістратуру в Польщу. Але для вступу в польський вуз мені потрібно було надати диплом про володіння польською мовою на рівні В1. До цього польський не вивчала, потрібно було за максимально короткий строк оволодіти новою для себе мовою.
На щастя центр UniverPL надає таку можливість. З березня я почала відвідувати он-лайн курси, якими залишилася дуже задоволеною. Група була не велика (5 чоловік) тому кожному приділялося достатньо уваги. Заняття завжди проходили за розкладом, та завжди були дуже цікавими та інформативними. Всього за якихось 4 місяці я оволоділа мовою на достатньому рівні для того, щоб 6 червня вже скласти екзамен на рівень В1. Єдине, щоб я хотіла додати, так це ще більше розмовної практики. Але це індивідуально, особисто мені просто так набагато легше запам’ятовуються слова. Від курсів в мене залишилися тільки приємні враження. Особисто хотілось би подякувати пані Олену, викладачку наших курсів, за її сумлінну працю та невимушену дружню атмосферу, яку вона створювала під час кожного заняття.

Родина Гулевських

3_

Величезне Вам дякую за те, що в наш час є такі фірми, котрі не тільки на високому рівні виконують свої обов’язки, але і професіонально консультують. Бажаємо успіхів у Вашій нелегкій праці! Ми рекомендуємо Вас всім своїм друзям і знайомим. З повагою, родина Гулевських!

Пані Жана, Чернігівська обл., мама студентки Університету Менеджменту, м. Варшава

3

Дякую за співпрацю і допомогу. Все було гарно організовано та скоординовано, починаючи від співбесіди і закінчуючи поселенням дітей в гуртожиток за місцем навчання. Координатор у Варшаві Роман не залишив без уваги жодної проблеми дитини. Особливо дякую за допомогу в можливості запису на подання документів до Київського візового центру. Хто проживає в регіоні, який обслуговує цей центр – мене зрозуміють. Бажаю успіхів у вашій роботі. Жана Миколаївна.

Марина, м.Рівне

3

ВНЗ: Університет Суспільно-Природничих наук ім. Вінцента Поля, м.Люблін

Шановний колектив UniverPL.
Дякуємо Вам за співпрацю. Високий рівень інформативності, професіоналізм, люб’язність, своєчасність, нарешті, позитивність і завжди добрий настрій – це риси Вашого стилю роботи. Успіхів Вам. Приємно було працювати з Вами

Анастасія, м.Київська обл.

3

ВНЗ: Університет підприємництва та адміністрації, м.Люблін.

Напрямок: Міжнародні відносини.

Мені все подобається в Любліні та в університеті. В Польщі дуже приємні люди, завжди допоможуть та порадять, що буде краще. Дуже гарне «Старе місто» (історична частина міста). Мешкаю в чудовому гуртожитку з дуже приємними та веселими сусідами. Знайшла тут багато нових друзів. Мене тут все влаштовує. Дуже дякую компанії «UniverPL».

Юлия (Киев). Курс польского язык в Киеве

3

В принципе результатом осталась довольна. Язык не такой уж лёгкий, как казалось. Тяжелее французского, но легче немецкого. Очень понравились учебники по которым мы занимались, но хотелось бы больше письменных заданий, сочинений и диктантов. Мне понравилось, что на курсах мы изучали стишки))) Преподавателем тоже осталась довольна, методикой преподавания, умением подать интересно изучаемый материал. Отдельное спасибо Марии за самоотдачу, терпение и желание максимально интересно и понятно преподнести материал. Вывод: курсы полностью себя оправдали)))

Олена, м. Київська обл.

3

ВНЗ: Університет Лазарського, м.Варшава.

Напрямок: Міжнародні відносини, подвійний диплом.

Не жалію, що приїхала навчатися до Польщі. Академічний рівень високий, дуже багато українців. UniverPL хороша фірма, все що треба по контракту виконують і навіть більше.

Дана (Київ). Курси польської мови в Києві

3

Так от! Дуууже сподобався курс! Можу запевнити, як людина, котра до того пройшла не мало репетиторів і інших навчальних закладів з польської мови. Вчителька сувора і вимоглива, але дуже весела і цікава! Відверта і справедлива. Я була вражена простотою її викладу надважких тем. Головне – wszystko jasne! Окрім курсу, UniverPL організовує мій вступ до університету в Польщі. Дуже задоволена чуйним відношенням працівників до мене. Загалом, я рекомендую навчання тут усім небайдужим до якості знання польської мови.

Анна (Київ). Курси польської мови в Києві

3

Відвідування мною курсів польської мови у вашому центрі залишить по собі багато приємних вражень. Все почалося з того, що я довго шукала належні та “перевірені” курси польської мови, адже хотіла отримати дійсно якісні знання для подальшої моєї освіти, і нарешті я знайшла вашу фірму. Спочатку я була досить невдоволена своїм вибором, так як довелося чекати чимало часу, поки почнуться курси польської мови. Мене обурювало те, що я заплатила гроші на початку вересня, а заняття почалися лише в середині жовтня. Це мені здалося досить не професійним. Тим не менш, я доволі терпляча людина і, я рахую, що воно того коштувало, адже зараз я володію величезним багажем знань завдяки вашому викладацькому складу. Що стосується безпосередньо викладачів, пані Марія – просто чудовий вчитель! Вона одразу ж сподобалась мені і як викладач, і як людина. Неймовірно позитивна, життєрадісна, завжди у піднятому дусі та настрої – так кожного заняття зустрічала нас наша вчителька і прищеплювала учням любов до польської мови. Крім того, пані Марія видавала нам завжди додаткові матеріали для читання та збагачення мови, рекомендувала корисні сайти та давала слушні поради. І я дуже рада, що потрапила в групу саме до цього викладача. В цілому, можу сказати, що мої очікування виправдалися, я отримала належні знання з польської мови, і тому рекомендуватиму вашу компанію всім своїм знайомим і друзям ,хто бажає вивчати польську мову. Дякую за новий досвід та пізнання!

Настя. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

3

Мені дуже сподобалося на курсах польської мови у Варшаві. Все дуже сподобалося. Наші чудові координатори у всьому нам допомагали: впоратися із всіма домашніми завданнями, яких ми спочатку не розуміли і зі всім іншим. Дуже сподобалися наші викладачі польської мови, які приклали максимум зусиль, щоб ми все як найкраще зрозуміли. Сподобалися сучасні апартаменти, в яких ми проживали протягом усього місяця. Я вважаю, що курси польської мови у Варшаві – це чудова можливість поліпшити свої знання польської мови. Я дуже вдячна своїм батькам та фірмі «UniverPL» за таку чудову можливість. Вже наступного року я планую навчатися в Польщі і надіюся, що весь час навчання пройде так само цікаво, як пройшов цей місяць.

Саша. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

3_

За цей місяць дізнався багато цікавого та корисного. Покращив свій рівень польської мови. Був на багатьох екскурсіях. Також сподобалося відношення координаторів, завжди раді допомогти. Сподобався рівень викладання вчителів. Проживав в комфортабельних сучасних апартаментах. Відгуки тільки позитивні.

Евген. Курсы польского языка в Польше

3_

Я очень рад, что попал сюда. Занятия польского языка проходят в небольшой группе в теплой дружеской атмосфере, большое внимание уделяется практическим занятиям. И, конечно же, очень нравится методика обучения, разработанная прекрасными преподавателями, благодаря ей, язык быстро усваивается и легко.

Саша. Інтенсивний літній курс польської мови у Варшаві

3_

Все сподобалося!!! Було дуже цікаво, наші координатори були добрими. Виявляли креативність. Не раз допомагали. Сама Польща сподобалася, багато цікавих місць. «UniverPL – the best».

Єгор. Курси польської мови в Польщі

3_

В цілому, завдяки літнім курсам по вивченню польської мови у Варшаві, які були організовані компанією UniverPL, я та інші студенти, мали можливість вивчити або підтягнути мову. Навчання тривало один місяць. За цей період ми відчули на собі проблеми повсякденного життя. Відчули різницю між українцями та поляками, їхнім та нашим менталітетом та поглядами на життя. Зрозуміли, що люди можуть бути різними. І не дивлячись на усі негативні відтінки наших курсів, я, все ж таки, зміг навчитися мові та зрозуміти братній народ.

Отже, ці курси були для мене одним із найяскравіших уроків в моєму житті – і польської мови навчився, і зрозумів як тяжко жити.

P.S. Насправді, найкраще навчився той студент, котрий сам цього бажав.

Тарас. Курси польської мови в Польщі

3_

Залишилося дуже багато позитиву від поїздки. Нарешті побачив як живуть справжні поляки. Пірнув в їхній менталітет. Оцінив польську кухню, ресторани, фаст-фуди – все було незвичайне та смачне. Польські вузи мене приємно здивували своєю атмосферою для навчання, своїми можливостями.

З першого для моєї подорожі я відчував себе комфортно. Мені сподобався той «фант», що нас постійно інформували, тримали в курсі діла.

Залишилися тільки позитивні відгуки від поїздки, кураторів, оточуючих, викладачів.

Микола. Курси польської мови в Польщі

3_

Одразу хотілось би сказати, що ні трохи не шкодую, що поїхав та ці курси. Мені тут дуже сподобалось, я познайомився з багатьма людьми і знайшов собі друзів. Також я дуже задоволений, що курси проходили саме у Варшаві, бо це гарне і чудове місто, яке мене дуже врозумило (у хорошому розумінні).

Також я не можу не відзначити роботу наших координаторів, які протягом місяці слідкували за нами немов за власними дітьми. Вони підготували нам цікаву екскурсійну програму, створити гарні умови для життя, в цілому нам допомагали і я впевнений, що будуть допомагати і в майбутньому.

Також мене вразив рівень вчителів, які в нас викладали, вони справжні професіонали, які дійсно багато чому можуть навчити. Завдяки їм я підтягнув свої знання на ще вищий рівень: це мені дуже допоможе в майбутньому навчанні.

Отже, можу сказати, що я дуже радий, що вибрав компанію «UniverPL», бо це насправді надійна, серйозна компанія, справжні професіонали, знавці своєї справи. І з цих курсів в мене залишаться тільки позитивні і чудові спогади. Які залишиться в пам’яті на все життя.

Антон. Курсы польского языка в Польше

3_

Не жалею, что поехал в Польшу – в Варшаве мне очень нравится. Координаторы очень хорошие, всегда помогают.

UniverPL – очень хорошая фирма. Все что нужно выполняют и даже больше.

Учителя польского языка очень хорошие и всё доступно объясняют.

Пані Оксана (м. Київ)

3

Мама студента Університету Менеджменту (Варшава)
Професійність та доброта ідуть поруч.
Добрий день. Маючи життєвий досвіт,я неодноразово переконуюсь, що мене можна ще здивувати, але тільки хорошими поступками. Я, мама сина, який у 2014 році поступив у Варшаву в Вищий навчальний заклад. Перед тим, як прийняти рішення до якої компанії звернутися, було пророблено багато роботи в пошуках чесної та професійної компанії в м.Київ. По рекомендації ми прийшли до UniverPL. Ні однієї хвилини не жаліла про свій вибір. Привітна Світлана, яка в інформаційному центрі працює, навіть поіменно знає клієнтів, які телефонують. Не мали не зручностей при переїзді до Варшави,чого я дуже боялася. Компанія дійсно вартує,щоб з нею співпрацювати та бути спокійною за свою дитину. Але найбільшу повагу, та всі слова вдячності, які я знаю, приношу прекрасному молодому юнакові, хорошій та порядній людині, професіоналу своєї справи – куратору в Варшаві – Роману. Всі мамочки не терплячі, хочуть знати все та зразу, а я, так можна сказати виняток. Мені здавалося, якщо чогось не буду знати, то ніхто нічого не зробить крім мене. Правда мій син, якому дуже дякую за його життєву позицію,завжди говорить,що все буде добре. А от Роман, скільки раз,я до нього зверталася, завжди давав правильні та корисні поради,завжди толерантний та ввічливий. Я спокійна цілий рік за свого сина, тому,що є Роман,який завжди буде для сина другом та порадником. Дякую, Вам велике Романе, що Ви є. Бажаю ще довго та плідно працювати.

Пані Наталія (Київська обл.)

3

Мама студента Університету Підприємництва та Адміністрації (м.Люблін)

Дякую Вам за Вашу допомогу в здобутті освіти моєму сину Назарію. Дуже вдячна Вам за Вашу людяність, доброту, шанобливе ставлення, порядність. Це вражає. Таке відношення до людей зустрічається нечасто. Дуже-дуже вдячна Вам. Хай Бог допомогає Вам і надалі у Вашій гарній справі.З повагою Наталія Іванівна

Отзыв: С самого начала решив пойти на эти курсы…

3
С самого начала решив пойти на эти курсы, я не думала, что у меня будут какие-либо успехи, потому что как по мне, выучить язык за 9 месяцев это нереально. Тем более с польским раньше дела не имела. Переживала очень, что б был хороший преподаватель, который сможет обьяснить, что-то такому тугодуму как я. Ведь все зависит от него. И умение заинтересовать и преподнести доступно
На протяжении всех занятий я поняла, что нашей группе достался лучший преподаватель который вообще может быть. Занятия проходили незаметно, интересно. Сразу сдружились с коллективом. Было время и посмеяться ( ни одно занятие не прошло без фразочек и шуточек нашей преподавательницы, было все по-дружески ) и поговорить про Польшу и конечно время для самого главного, для изучения тем. Требовалось по максимуму, не было времени расслабляться, в меру было все строго. В общем, я осталась довольна) и получила много знаний, даже более)
Немного даже грустно от того, что курсы закончились, пролетели как 1 день(Никогда еще с учебой у меня не было связано столько положительных эмоций и воспоминаний)

Минусов никаких назвать не могу, даже если б и хотела) wszystko było super)

Пани Оксана (г.Одесса)

3

Мама студента Люблинской Политехники (г.Люблин)

Здравствуйте, Уважаемый UniverPL!
Когда мой Женя благополучно добрался до Люблина, я подумала, что обязательно напишу Вам письмо благодарности. Хотя, наверное, эти строки не выразят и сотой ее части.
Вы даже себе не представляете, что я пережила за эти полгода. Самое первое – моя мама. Она ворчала, что я нашла каких-то аферистов в интернете (то есть Ваш «UniverPL») и не знаю, куда деть деньги, раз уж я собралась платить Вашей фирме за услуги. Второе – я переживала, все ли будет вовремя с выдачей диплома бакалавра (в прошлом году их выдали в марте и то формально). Третье – мне пришлось преодолевать нашу бюрократическую машину в институте. Самое интересное, что когда я лично обратилась к проректору за помощью, то он в рамках своей власти легко решил вопрос. А с секретаршей в деканате так легко нельзя было договориться (она кричала «Я не буду этим заниматься – у меня много другой работы, у меня нет бланков, у меня нет времени за ними бегать» и т.д.). Пришлось подключать весомых людей с обещаниями, что все ее услуги будут отблагодарены.
И, наверное, у меня бы во многом опустились руки, если бы не Ваша помощь. Если у меня была проблема – я звонила Вам, получала Ваши рекомендации и пожелания, но самое главное – я получала Вашу поддержку. Ваш звонкий и доброжелательный голос вселял в меня уверенность том, что все «идет по плану», а все мелочи утрясутся. Видя с Вашей стороны такое отношение, мы (я и Женя) и сами старалась, что бы Вам было приятно с нами работать. Я иногда думаю, а что если бы не Вы были нашим координатором, кто-нибудь другой, вроде нашей секретарши с деканата, что бы я тогда делала? Наверное, все бы наши мечты об учебе в Польше рухнули. Спасибо Вам, Светлана, что для нашей семьи Вы оказались «в нужном месте и в нужное время».
Женя почти неделю живет в Люблине. Каждый вечер выходит со мной на связь через скайп. Я вижу, что он счастлив. Счастлив от того, что оторвался от маминой опеки и начал новую жизнь, попал в красивый город и спокойную страну. А счастлив мой сын, значит и я счастливая мама. А моя мама теперь говорит “Как хорошо, что Женя учится в Польше” и хвастается всем соседям об этом.
Дорогая Светлана, хочу Вам пожелать всего наилучшего в Вашей жизни! Если будете в Одессе – обязательно встретимся. Но если Вы никогда не были в нашем городе, то я Вас приглашаю к себе в гости. Приезжайте – у меня есть, где остановиться.
Еще раз с большой благодарностью, Оксана.

Пані Оксана (Хмельницька обл..)

3

Мама студентки Краківської Академії ім.. А.Ф. Моджевського (м.Краків)

Доброго вам дня!
Не можу стримати своїх емоцій,тому пишу в таку пору.
Хотілося б ще раз виразити свою глибоку вдячність вашій команді за допомогу, за людяність та високий професіоналізм.
Щира подяка Віктору, Іванові,Світлані,Світлані і всім співробітникам за ВСЕ. Ні разу не засумнівалась в вас! Навіть сьогодні, коли проводжала Ірину, на серці було досить спокійно,бо не боялась довірити вам свою дитину. Не престаю дивуватись,як такі молоді люди можуть бути такими мудрими і далекоглядними!

Хай Бог Вас всіх береже! Бажаю всьго найкращого Вам та Вашим родинам!

Шановна пані Світлано! До Вас у мене окреме відношення. Коли чула Ваш голос, одразу ставало спокійно на душі. Дякую Вам за виконану роботу,за вкладену частинку своєї душі у долю моєї доньки. Вона, до речі, передає Вам вітання з Кракова! Вона в захваті і не перестає за все дякувати!

З великою повагою, Оксана!

Конвертер валют